تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰:۴۳
کد مطلب : 124898
عضو فراکسیون امید :

معلوم نیست چه کسانی عضو فراکسیون “اعتدال” هستند/ اعضای حزب اعتدال و توسعه ذیل فراکسیون امید در مجلس فعالیت می‌کنند/اعتدالی‌ها فاقد “گفتمان” هستند

جلال میرزایی در خصوص رابطه فراکسیون امید با فراکسیون اعتدال و تشکیل این فراکسیون گفت: ما در مجلس دو فراکسیون داریم؛ اصولگرا و امید یا اصلاح‌طلبی، حال اینکه یک فراکسیون بگوید ما اعتدال هستیم، این اعتدال کجاست؟، ما در مجلس تندروی نداریم که برخی بخواهند در آن معتدل باشند.

معلوم نیست چه کسانی عضو فراکسیون "اعتدال" هستند/ اعضای حزب اعتدال و توسعه ذیل فراکسیون امید در مجلس فعالیت می‌کنند/اعتدالی‌ها فاقد "گفتمان" هستند

جلال میرزایی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتخاب نمایندگان این فراکسیون در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: کاندیداها برای ورود به شورای عالی سیاستگذاری باید در شورای مرکزی فراکسیون معرفی شوند و احتمالا از طریق رای‌گیری افراد برگزیده مشخص می‌شوند.

وی افزود: تعداد کاندیداها مشخص نیست اما آنچه وجود دارد این است که سازوکار دموکراسی در فراکسیون برقرار است و هر کس رای بیشتری کسب کند وارد شورای عالی سیاستگذاری خواهد شد.

عضو فراکسیون امید در خصوص تعطیلی دو ماهه مجمع عمومی این فراکسیون اظهار داشت: مجمع عمومی معمولا در مواقع خاص و زمانی که قرار است تصمیم خاصی گرفته شود تشکیل می‌شود؛ ولی فراکسیون ارکانی دارد که جلسات آن‌ها برگزار می‌شود و اگر نیاز باشد مجمع عمومی هم برگزار می‌شود.

میرزایی در خصوص رابطه فراکسیون امید با فراکسیون اعتدال و تشکیل این فراکسیون عنوان کرد: هنوز معلوم نیست چه کسانی عضو این فراکسیون هستند چرا که هیچ‌ کس از فراکسیون امید تا کنون عضو اعتدال نشده است.

وی ادامه داد: اعتدالی‌ها فرمی را طراحی و بین نمایندگان توزیع کردند تا کسانی که مایل به عضویت در این فراکسیون هستند آن را پر کنند اما آنچه که در این میان وجود دارد این است که این فراکسیون از لحاظ جهت‌گیری سیاسی فاقد یک گفتمان مدون است و معلوم نیست جایگاه و تفکر سیاسی دارد.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: ما در مجلس دو فراکسیون داریم؛ اصولگرا و امید یا اصلاح‌طلبی، حال اینکه یک فراکسیون بگوید ما اعتدال هستیم، این اعتدال کجاست؟، ما در مجلس تندروی نداریم که برخی بخواهند در آن معتدل باشند.

میرزایی با بیان اینکه فراکسیون امید گرایش اعتدال‌گرایانه دارد گفت: اعضای حزب اعتدال و توسعه در ذیل فراکسیون امید در مجلس فعالیت می‌کنند و کسانی که به دنبال تشکیل فراکسیون اعتدال هستند طیف کاظم جلالی‌اند که تفکر کاظم جلالی با حزب اعتدال و توسعه متفاوت است.

انتهای پیام/