تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۷:۵۷:۱۷
کد مطلب : 97667

«معمای شاه» به انتخابات مجلس رسید +عکس

کارگردان مجموعه تاریخی «معمای شاه» گفت: تاکنون ۷۰ درصد از این سریال جلوی دوربین رفته است.

به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، محمدرضا ورزی با اشاره به این که کم کم به روزهای پایانی فیلمبرداری سریال «معمای شاه» نزدیک می شویم افزود: الان تصویربرداری در شهرک سینمایی غزالی ادامه دارد و به تازگی ضبط سکانس های مربوط به تیرباران شهید نواب صفوی با بازی حسام نواب صفوی به اتمام رسیده است.
«معمای شاه» به انتخابات مجلس رسید + عکس
وی با اشاره به پایان فیلمبرداری بخش های مربوط به فدائیان اسلام، اظهار داشت: ما الان در وسط گرمای سخت تابستان و با زبان روزه روزی ۱۲ ساعت کار می کنیم تا از برنامه عقب نمانیم. در ماه تیر از زمین و آسمان آتش می بارد و بازیگران و عوامل پشت دوربین در شرایط بسیار سختی کار را دنبال می کنند ولی خب این هم نوعی کار است و مثل همه مردم که در شغلی در گرما مشغول هستند ما هم فعالیت می کنیم و امیدوارم ماحصل کار مورد توجه مخاطبان شبکه یک قرار بگیرد.
«معمای شاه» به انتخابات مجلس رسید + عکس
کارگردان «سریال تبریز در مه» درباره زمان دقیق پخش این سریال هم گفت: این کار یک کار تاریخی و دشواری است و نیاز به دقت بالایی دارد، صرفا فقط فیلمبرداری نیست و مراحل فنی و پست پروداکشن آن بسیار مهم است به این موارد باید صداگذاری، موسیقی و مونتاژ را هم اضافه کرد که در کنار تصویربرداری باید مورد توجه قرار گیرد. در تلاش هستیم تا نیاز شش ماه پخش را تولید کنیم ولی زمان پخش دقیق سریال مشخص نیست، همه در حال تلاش هستیم تا این اتفاق بیافتد و سریال با شروع پائیز به روی آنتن برود.
کارگردان مجموعه تلویزیونی در حال ساخت «معمای شاه» درباره اینکه چند درصد کار دوبله و صداگذاری دارد، تصریح کرد: چون کار بصورت صدا سر صحنه است، از دوبله خیلی کم و محدود استفاده شده ولی برخی از شخصیت هایی که احساس کردیم بهتر است صدای مناسب تری داشته باشند، آنها را دوبله می کنیم کما اینکه این اتفاق برای تعدادی از کاراکترها افتاد و کار دوبله شد.
«معمای شاه» به انتخابات مجلس رسید + عکس
محمدرضا ورزی با بیان این که کار فنی سریال خیلی سنگین است و مراحل صداگذاری با دقت در حال انجام است گفت: به نظر من بخش صداگذاری این سریال تاریخی کم از مسئولیت کارگردان و مدیر فیلمبرداری نیست، صداگذاری خیلی به کیفیت و ارتقای کار کمک می کند و من خودم به مرحله صداگذاری خیلی حساسم و از طرفی صداگذاران این پروژه هم که آقایان کشفی و حسینی هستند، از متخصصین این کارند که الان در مرکز دوبلاژ رسانه ملی با جدیدت مشغولند و من هم از کار این دوستان خیلی راضی هستم و تا الان کار خیلی باکیفیتی را ارائه دادند.
کارگردان سریال «عمارت فرنگی» با اشاره به این که الان در حال آماده سازی ۲۴ قسمت اول سریال برای شش ماه پخش هستیم اظهار داشت: صحنه های کل سریال که حدود ۸۰ قسمت است گرفته شده وما هم اکنون درحال ضبط سکانس هایی هستیم که قرار است در لا به لای این کارها استفاده شود. اما آنچه که می توانیم بگویم این است که شش قسمت ابتدایی این سریال بطور کامل تولید شده و آماده پخش است.
«معمای شاه» به انتخابات مجلس رسید + عکس
محمدرضا ورزی درباره موسیقی و تیتراژ سریال معمای شاه هم گفت: موسیقی کار بر عهده بابک زرین است که از یک سال قبل موسیقی اصلی و تیتراژ پایانی کار که سالار عقیلی آنرا خوانده آماده شده.
این کارگردان در پایان گفت: ما الان در حال ضبط سکانس روز رای گیری مردم در انتخابات مجلس در دهه۲۰ را تصویربرداری می کنیم.
گفتنی است مجموعه تلویزیونی الف ویژه “معمای شاه” با ژانر تاریخی به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه کنندگی علی لدنی، محصول شبکه یک سیما است که تولید آن از سال۱۳۹۰ آغاز شد. این سریال، داستان زندگی محمدرضا پهلوی را از زمان بازگشت وی از سوئیس درسال ۱۳۱۵ تا زمان مرگ به تصویر می‌کشد. این مجموعه بیش از ۷۰۰  لوکیشن دارد که در آن ۱۶۰۰ بازیگر ایفای نقش کردند و بیش از ۱۵۰ نفر از عوامل سینمای ایران در آن حضور دارند. معمای شاه جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی را به تصویر می کشد که قرار است درحدود ۸۰ قسمت ۶۰ دقیقه ای تولید و از شبکه یک سیما پخش شود.