تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۰:۳۸:۳۸
کد مطلب : 18140
اعتراض پرستاران آبادانی/

معوقات مان را می خواهیم /هر بار اعتراض کردیم فقط وعده شنیدیم / مسئولان بیمارستان به ما نگاه هم نمی کنند

نماینده معترضان گفت: امروز در بیمارستان جمع شدیم و خواستار مذاکره با مدیران مان شدیم اما متاسفانه رئیس بیمارستان و معاونت شبکه که به بیمارستان آمدند به جمع ما حتی نگاه هم نینداختند. وقتی این بی اعتنایی را دیدیم به شبکه بهداشت آبادان رفتیم تا شاید یک مقام مسئول حرف ما را بشنود.

نماینده پرستاران معترض آبادانی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار عصر آبادان گفت: اعتراض و تجمع امروز به دلیل بی توجهی مسئولان بیمارستان به پرستاران رخ داد.

وی اظهار داشت: امروز در بیمارستان جمع شدیم و خواستار مذاکره با مدیران مان شدیم اما متاسفانه رئیس بیمارستان و معاونت شبکه که به بیمارستان آمدند به جمع ما حتی نگاه هم نینداختند. وقتی این بی اعتنایی را دیدیم به شبکه بهداشت آبادان رفتیم  تا شاید یک مقام مسئول حرف ما را بشنود.

پرستار بیمارستان طالقانی آبادان در پاسخ به سوال خبرنگار ما که پرسید هدف تان از این اعتراض چیست، افزود: باور کنید انتظار زیادی نداریم. ۱۷ ماه است که ما را از کارانه محروم کرده اند. چندین بار اعتراض کردیم اما هر بار وعده هایی دادند که هیچکدام عملی نشد.

نماینده معترضان گفت: حراست شبکه بهداشت نیزابتدا ما را تهدید کرد اما بعد از شنیدن خواسته های ما قول داد شخصاً پیگیر موضوع شود. که البته چشممان باز هم آب نمی خورد.

وی در پاسخ به این سوال که متولی و پاسخگوی شما چه کسی است اظهار داشت : خودمان هم نمی دانیم. گفته می شود دانشکده علوم پزشکی مستقل است اما در عمل اینگونه نیست. بیمارستان ما را به دانشکده حواله می دهد و دانشکده نیز بالعکس.

خبرنگار عصر آبادان پرسید آیا تنها پرستاران بیمارستان طالقانی با چنین مشکلی مواجه اند . وی پاسخ داد : خیر . همه پرسنل بیمارستان طالقانی با چنین معضلی مواجه اند اما کارکنان و پرستاران اتاق عمل ضربه پذیر تر از دیگر همکاران هستند.چون کارمان خیلی سنگین است و اضافه کاری مان هم واقعی است و مدیریتی و اداری نیست.لذا به همان اندازه ای مشمول اضافه کاری می شویم که کار می کنیم وحتی یک ساعت هم بیشتر نمی شود.لذا کارانه می توانست کمک زیادی به ما کند.

این پرستار بیمارستان طالقانی آبادان تصریح کرد: هم اکنون با پوست و استخوان مان زحمت می کشیم و توان جسمی و روحی مان را کاملاً صرف کارمان می کنیم.

وی افزود: کارانه در کل کشور رایج است.جالب است که در آبادان کمتر از همه جا کارانه برای پرسنل در نظر گرفته اند اما همین را هم پرداخت نمی کنند.

نماینده معترضان با ابراز نگرانی از عدم پرداخت معوقات تا پایان سالجاری گفت: اسفندماه نزدیک است و اگر از ۱۵ اسفند گذشتیم و اتفاقی نیفتاد و معوقات پرداخت نشد معلوم نیست تا سال آینده اقدامی صورت گیرد یا نه.

این پرستار اتاق عمل بیمارستان آبادان خاطر نشان کرد: شخصاً محاسبه ای انجام دادم و با احتساب اضافه کاری های معوقه و کارانه هایی که  از سال های قبل  مبلغی حدود ۷ تا ۸ میلیون تومان طلبکار هستم و سایر همکاران هم احتمالا همین مبلغ را طلب دارند.

وی  ادامه داد : در اعتراضات قبلی حتی این پیشنهاد را دادیم که هر ماه , مبلغ ۶ ماه از معوقات را پرداخت کنند تا به مرور بتوانیم مطالبات مان را دریافت کنیم اما این نیز چاره ساز نشد.

این پرستار معترض آبادانی در پاسخ به سوال خبرنگار رهیاب که پرسید آیا این مشکل تنها مختص این شهر است گفت: خیر ؛ این مشکل فقط مختص آبادان نیست . چند شهر دیگر هم چنین مسئله ای را دارند . اما اگر تحقیق کنید متوجه می شوید مشکلات شان به اندازه ی آبادان حاد نیست.

وی در پاینت خاطر نشان کرد: از مسئولان می خواهیم نظارت دقیق تری بر اوضاع شبکه درمانی آبادان داشته باشند و از کاهش انگیزه ی پرسنل برای خدمت صادقانه و تضییع حقوق آنها جلوگیری کنند.