تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۱:۱۵:۲۱
کد مطلب : 27705
منتخب مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:

مقاومت فرهنگی در اثر وجود جلوه های معنویت در کشور ایجاد می شود

حجت الاسلام و المسلمین محسن حیدری در مراسم افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه سرایی و هم خوانی قرآن کریم عنوان کرد:یقینا جلوه های معنویت بخش بزرگی از کشور ما را شامل می شود و نتیجه آن آسمانی کردن دل ها و ایجاد یک مقاومت فرهنگی و تأثیر گذار است

منتخب مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مقاومت فرهنگی در نتیجه وجود جلوه های معنویت در کشور به وجود می آید.

حجت الاسلام و المسلمین محسن حیدری شامگاه گذشته در مراسم افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه سرایی و هم خوانی قرآن کریم، اذان، ابتهال کشور که برای اولین بار در شهری به جزء مرکز اجرا شده است، عنوان کرد: یقینا جلوه های معنویت بخش بزرگی از کشور ما را شامل می شود و نتیجه آن آسمانی کردن دل ها و ایجاد یک مقاومت فرهنگی و تأثیر گذار است.

وی افزود: اولین اثر از آثار معنوی اذان به فرموده رسول الله گریختن شیطان است زیرا که ماهیت اذان چیزی جزء توحید نیست. اذان شعاری است که اول و آخر آن تأکید بر وحدت و بزرگی خداوند دارد. در این خصوص نیز روایتی از رسول الله است که می فرماید هرگاه خداوند به تو فرزندی عطا کرد در کنار گوش راست او اذان و در کنار گوش چپ او اقامه بگو در این صورت آسیبی به او نخواهد رسید و همواره قلبش محفوظ خواهد ماند.

منتخب مردم خوزستان در خبرگان رهبری بیان کرد: خاصیت دیگر اذان ایجاد یک هم بستگی میان زمین و آسمان است و روایتی است که نقل می کند هر وقت انسانی دارای اخلاق بد و چموشی بود در گوش او اذان بگویید تا خلق و خوی او تحسین شود به این دلیل که اذان آرامش بخش دل ها است.

در ادامه این مطالب حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم پور امام جمعه آبادان تصریح کرد: در آغاز سالی که سال جهاد و اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است و مقام معظم رهبری نیز این سال را به این نام نامگذاری کرده اند خدا را شاکریم که با جدیت کامل ندای رهبر معظم انقلاب را لبیک گفتیم.

وی ادامه داد: شهرستان آبادان شهری است که ۲۴ هزار شهید و ۱۷۷ هزار جانباز را به انقلاب و اسلام هدیه کرده است و هشت سال مردانه زیر پرچم ولایت ماند و از خود فداکاری های شگرفی به جای گذاشت افتخار بزرگی است که دومین برنامه قرآنی نخبگان و آموزش و پرورش را در شهرستان آبادان آغاز می کنیم و از اینکه میزبان مؤذنین و ابتهال خوانان کشور هستیم به خود می بالیم.

امام جمعه آبادان ادامه داد: این مسابقات اولین باری است که در شهرستانی غیر از مرکز برگزار می شود و آبادان نیز خود مکانی نورانی و الهی است و گروه های زیادی در تواشیح نیز از خود شهرستان آبادان در این مسابقات شرکت کرده اند.

مرجع / مـهـر