تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۶:۲۵
کد مطلب : 126230

مقایسه ی وعده های ۱۰۰ روزه انتخاباتی دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ این نامزد جمهوری خواه در انتخابات امریکا تعدادی از سیاست ها و تصمیم گیری های خود را در ۱۰۰ روز اول در کاخ سفید در آنچه که او آنرا به نام «توافق بین مردم آمریکا و دونالد ترامپ»نامیده و در عناویتی اصلی مانند: تجارت، اقتصاد، حقوق، بهداشت و خدمات عمومی برای آمریکایی ها منتشر کرده است.و کلینتون در ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری ایالات متحده متعهد شده است که به نوسازی و توسعه زیرساخت های ایالات متحده، با هزینه ای معادل ۲۷۵ میلیارد دلار،که آن جهت ساخت جاده های جدید، پل ها، بنادر، فرودگاه ها، و شبکه های جدید آب و برق هزینه خواهد کرد.

مقایسه ی وعده های 100 روزه  انتخاباتی دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا

به نقل کوگانا،در پایان هشتم نوامبر سه شنبه همین هفته نام  چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده در انتخابات سال ۲۰۱۶ اعلام می شود.

در مجموع هرکدام از دو کاندید موجود در صحنه ی سیاسی  به کاخ سفید برسند البته با شانس بیشتر پیروزی که تحلیگران به کلینتون داده اند یاداشت کارگردانان پشت صحنه بر روی میز رئیس قرار خواهد گرفت و درآن حالت قضایای جهانی ،روابط بین المللی و شرایط اقلیمی مهم و چگونگی توازن قدرت در دنیای امروز قابل بررسی خواهد بود .اما در این مرحله هرکدام از دو نامزد دمکرات و جمهوری خواه، یعنی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ؛ هم برای خالی نبودن عریضه و کار روتین معمولی  وعدهایی برای ۱۰۰ روز اول دوران ریاست در حالتی که پیروز انتخابات باشند

دونالد ترامپ این نامزد جمهوری خواه در انتخابات امریکا تعدادی از سیاست ها و تصمیم گیری های خود را در ۱۰۰ روز اول در کاخ سفید در آنچه که او  آنرا به نام «توافق بین مردم آمریکا و دونالد ترامپ»نامیده و در عناویتی اصلی  مانند: تجارت، اقتصاد، حقوق، بهداشت و خدمات عمومی برای آمریکایی ها منتشر کرده است.

وعده او  در روز اول ورود به کاخ سفید به معرفی دولت چین بعنوان « متقلب درمعاملات ارزی » که  علاوه بر آن به صدور تعرفه های گمرکی تنبیهی به میزان ۴۵ درصد بر واردات چین اقدام خواهد کرد .و همچنین امکان رویارویی نظامی با چین در دریای چین جنوبی را رد نکرده است.

ترامپ همچنین اعلام کرد: که با تجدید مذاکره و یا حتی به احتمال زیاد از توافقنامه تجارت آزاد با امریکا شمالی (نفتا) خارج خواهد شد و ۳۵ درصد تعرفه علیه واردات از مکزیک وضع خواهد کرد.

ترامپ متعهد شده است  که مهاجرین را  بصورت دسته جمعی از خاک ایالات متحده بیرون می کند، او تاکید کرد که قصد دارد از مهاجرت افراد  از مبدا کشور های تروریسم پرور جلوگیری کند. اگر دونالد ترامپ پیروز انتخابات باشد تخمین زده می شود  که حدود دو میلیون مهاجر را اخراج کند که بیشتراز مسلمانان و یا از مکزیک هستند ، و همچنین ممانعت از صدور ویزای ورود شهروندانی ازکشورهایی که حاضر به بازگرداندن شهروندان خود نیستند از دیگر تصمیمات او در این راستا محسوب می شود  ترامپ همچنین تایید کرد که با برنامه اقتصادی خود به زمینه سازی اشتغال در حدود ۲۵میلیون شغل تا ۱۰ سال آینده اقدام خواهد کرد

Image result for US election: Trump outlines plan for first 100 days

از طریق سه مناظره کامل، علاوه بر تعداد زیادی از سخنرانی ها توجه داشته باشید که دونالد ترامپ هیچگاه حرف مخالفان را قبول نمی کند، اما انکار شفاهی نسبت به محاکمه ی دادگاهی قابل مقایسه نیست؛ دونالد ترامپ تعهد داده است که اگر او در انتخابات آمریکا پیروز شود، با تشکیل یک کمیته برای بررسی ایمیل  هیلاری کلینتون این موضوع رابه دادگاه خواهد کشاند نامزد دیگر نیز تهدید کرد  که او  هم این اقدام را علیه ترامپ به مرحله ی اجرا می گذارد.

ترامپ تاکید کرد : که رسانه های ایالات متحده برای کلینتون کار می کنند و «آنها در حال تلاش هستند تا صدای من و صدای آمریکا را خاموش کنند»
ترامپ خواستار مذاکره دوباره در خصوص سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و توافقنامه برنامه هسته ای ایران، علاوه بر خروج از مشارکت ترانس پاسیفیک و کنوانسیون پاریس در مورد تغییرات اقلیمی را اعلام کرد.

Image result for US election: Trump outlines plan for first 100 days

هیلاری کلینتون،پاره ی از سیاست ها و تصمیم گیری خودرا در ۱۰۰ روز اول در کاخ سفید که مدنظر دارد اینگونه متعهد گردیده است هیلاری کلینتون اعلام کرده است که طرح های او  در ۱۰۰ روز اول دولت خود بر دو محور اصلی؛ مهاجران، و زیرساخت ها قرارداده است.
کلینتون در ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری ایالات متحده  متعهد شده است که به نوسازی و توسعه زیرساخت های ایالات متحده، با هزینه ای معادل ۲۷۵ میلیارد دلار،که  آن جهت  ساخت جاده های جدید، پل ها، بنادر، فرودگاه ها، و شبکه های جدید  آب و برق هزینه خواهد کرد.
کلینتون تاکید کرد که قصد سرمایه گذاری در فن آوری انرژی پاک و ایجاد شغل برای تعداد زیادی از آمریکایی ها که قبلاً مشاغل خود را از دست داده اند را دارد.
نامزد حزب دموکرات اعلام کرد قصد دارد به منظور تهیه پیش نویس یک قانون برای مهاجران در کنگره آمریکا با همکاری حزب متبوعش اقدام کند ،که شامل شرایط تسهیل شهروندی و تعامل و ادغام در جامعه آمریکا همراه با زمان موجود است،کلینتون همچنین وعده داده است با بدست آوردن موافقت کنگره در ۱۰۰ روز اول در کاخ سفید، به منظور افزایش حداقل دستمزد در ایالات متحده،که بهترین دستمزد از زمان جنگ جهانی دوم تابحال است تلاش خواهد کرد.

کلینتون همچنین اعلام کرده که  نیمی از اعضای دولت او  از زنان تشکیل خواهد شد و علاوه بر آن یک سیاست قاطع علیه قاچاق مواد مخدر در ایالات متحده دنبال خواهد کرد.

 

ترجمه :عبدالمجید اورا