تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۶:۵۶
کد مطلب : 60052

ممنوع‌الخروج بودن بیش از ۱۰۰بازیکن ومربی

بیش از صد بازیکن و مربی ایرانی و خارجی به دلیل بدهی مالیاتی ممنوع الخروج هستند.

 علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی درباره مالیات بازیکنان فوتبال و اختلاف میان باشگاه ها و فوتبالیست ها برای پرداخت مالیات، اظهار داشت: بستر کار برای سازمان مالیاتی قانون است و بازیکن، مربی و باشگاه هر کدام در جایگاه خود مؤدی محسوب می شوند.

وی افزود: اگر باشگاهی در قرارداد قید کند که مالیات فوتبالیست را می دهد و این کار صورت نگیرد، سازمان، فوتبالیست را مسئول پرداخت می داند.

عسکری خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر تلاش کردیم این موضوع به روش قانونی اجرا شود زیرا بازیکنان برای جامعه و جوانان الگو هستند. بسیاری از آنها مالیات خود را پرداخت کرده اند اما بسیاری نیز از پرداخت مالیات سر باز می زنند.

وی گفت: مالیات موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد و بیش از ۱۰۰ بازیکن و مربی اعم از ایرانی و خارجی ممنوع الخروج هستند که البته همه آنها فوتبالی نیستند و شامل دیگر رشته ها نیز می شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اخیراً گزارش و اطلاعاتی از موضوع مالیات ورزشکاران خواست که دراختیار آنها قرار دادیم. در کنار آن به دنبال روش هایی هستیم تا بتوان مالیات آنها را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: قطعاً بازیکنان افراد بی پولی نیستند که نتوانند مالیات بدهند زیرا علائمی از خود بروز می دهند که نشان می دهد باید برای پرداخت مالیات پیشقدم شوند.

منبع: ایرنا