تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۰:۴۸
کد مطلب : 100760
فرمانده سپاه آبادان در نشست خبری:

مناسبت ۵ مهر را ملی خواهیم کرد/اجرای یکصد برنامه در هفته دفاع مقدس

فرمانده سپاه آبادان گفت: ۴۰ برنامه از طرف ادارت به ما اعلام شده است که با احتساب برنامه‌های سپاه درمجموع ۱۰۰ برنامه برای هفته دفاع مقدس در آبادان در نظر گرفته‌شده است.

asakereh-sepah-abadan

به گزارش عصر آبادان ، نشست خبری دبیر ستاد هفته دفاع مقدس با موضوع برنامه‌های این ستاد در هفته دفاع مقدس، پیش از ظهر شنبه در سالن جلسات سپاه پاسداران ناحیه آبادان برگزار شد.

عادل عساکره در این جلسه، دفاع مقدس را گنجی بزرگ خواند و اظهار داشت: هرچقدر از این گنج برداشت کنیم تمام نمی‌شود و هر چه به عمق آن نفوذ کنیم عمیق‌تر می‌شود.

وی افزود: هفته دفاع مقدس بهانه‌ای است تا به ارزش‌های دفاع مقدس بیشتر توجه کنیم بهره بیشتری از این گنج ببریم و در راستای حفظ و پیشرفت نظام از آن استفاده کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان بابیان اینکه در ۹ ماه اول جنگ مقاومت‌های ما اغلب مقاومت های مردمی بود، عنوان کرد: پس‌ از آن یک انسجامی شکل گرفت و نتیجه آن خروج شهرستان آبادان از محاصره دشمن و شکست حصر آبادان بود.

عساکره مقاومت مردمی را پایه مقاومت جمهوری اسلامی در طول جنگ تحمیلی دانست و گفت: همین مقاومت سبب شد در مقابل ارتشی که پشتوانه آن تعداد زیادی از کشورهای جهان بود ایستادگی کنیم.

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس اظهار کرد: مردمی بودن مقاومت ما سبب ایجاد حماسه‌های مختلفی مانند حماسه ذولفقاری و عملیات ثامن‌الائمه شد و درنهایت توانستیم دشمن را به عقب رانده و حتی به‌قصد ترساندن دشمنان در خاک عراق نیز نفوذ کنیم.

 

شعار امسال: ما می‌توانیم

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان بابیان اینکه در همه کشورهای دنیا از ارزش‌ها و اسطوره‌های جنگی قدردانی می‌شود، اظهار داشت: این ارزش‌ها برای نظام ما ویژه است.

وی افزود: در همین راستا هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و برنامه‌های ویژه و شعار خاص برای این هفته در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس بیان کرد: با توجه به تحریم‌ها و توافق هسته‌ای و مسئله برجام؛ غربی‌ها تصور می‌کنند که ما منتظریم تا سفره‌ای برای ما پهن کنند و ما از آن استفاده کنیم.

عساکره عنوان کرد: ملت نشان داده است که هیچ‌گاه وابسته به غرب نبوده و در روزهای تحریم نیز توانستیم برخلاف تصورات غربی‌ها بر روی پای خود ایستادگی کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان تصریح کرد: با توجه به این موضوع شعار هفته دفاع مقدس امسال ما می‌توانیم انتخاب‌شده است تا این موضوع را یک بار دیگر به جهانیان نشان دهیم.

 

۵ مهر را کشوری می‌کنیم

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس بابیان اینکه در هفته دفاع مقدس در همه شهرها برنامه‌های مختلفی در همین باره برگزار می‌شود، اظهار کرد: این موضوع درباره روز ۵ مهر و شکست حصر آبادان صدق نمی‌کند.

عساکره گفت: در سال‌های گذشته مراسم روز ۵ مهر محدود به آبادان و خرمشهر بوده است که البته در سال گذشته برای اولین بار رژه ۵ مهر در آبادان از رسانه ملی به صورت زنده پخش شد.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان با اشاره به پخش زنده رژه امسال مانند سال گذشته در رسانه ملی، عنوان کرد: تلاش داشتیم با انجام چنین اقداماتی در راستای کشوری کردن برنامه‌های این رخداد قدم برداریم.

وی رسانه‌ها را مهم‌ترین عامل برای کشوری کردن مراسم ۵ مهر توصیف کرد و گفت: تقاضا داریم تا رسانه‌ها به این موضوع پرداخته و در این راستا به ستاد هفته دفاع مقدس و همچنین به شهرستان آبادان کمک کنند.

 

۱۰۰ برنامه در نظر گرفته‌ایم

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس با اشاره به کمیته‌های این ستاد، اعلام کرد: کمیته‌های فرهنگی، ایثارگران، روابط عمومی و تبلیغات، پشتیبانی و نیروهای مسلح ۵ کمیته ستاد هفته دفاع مقدس را تشکیل می‌دهند.

عساکره بیان کرد: ۴۰ برنامه از طرف ادارت به ما اعلام شده است که با احتساب برنامه‌های سپاه درمجموع ۱۰۰ برنامه برای هفته دفاع مقدس در آبادان در نظر گرفته‌شده است.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان گفت: در بخش ورزشی جشنواره مهر اروند در نظر گرفته شده است که خود این جشنواره در رشته‌های مختلف ورزشی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: برنامه پیاده‌روی خانوادگی را نیز در نظر گرفته‌ایم که به برندگان آن جوایز نفیسی اهداء می‌شود و از خانواده‌ها دعوت می‌کنیم در این برنامه حضور پیدا کنند.

دبیر ستاد هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نورافشانی خیابان‌ها، برگزاری جشن‌ها مختلف در سطح شهر، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری مراسم دعای عرفه و حضور اکیپ‌های درمانی برای درمان روستائیان و اقشار کم‌درآمد تعدادی از برنامه‌های ویژه هفته دفاع مقدس در آبادان را شامل می‌شود.

عساکره افزود: همچنین برگزاری مراسم نقش مردم و روستائیان در شهرستان چوئبده و برگزاری رژه ۵ مهر نیز برای هفته دفاع مقدس امسال در نظر گرفته‌شده است.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آبادان بیان کرد: البته هنوز همه کمیته‌ها جزئیات برنامه‌های خود را اعلام نکردند. پس از اعلام آن‌ها روزشمار کامل هفته دفاع مقدس اعلام می‌شود.