تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۵:۱۸
کد مطلب : 41253

منبع درآمد جدید داعش در عراق از طریق فروش اجساد

خانواده یکی از اعضای ارشد گروه نقشبندیه برای تحویل گرفتن جسد وی ۵۰ هزار دلار به تروریست های داعش پرداخت کرده‌اند.

منبع درآمد جدید داعش در عراق از طریق فروش اجساد

به گزارش عصر آبادان،یک منبع محلی عراقی در گفت وگو با سومریه نیوز گفت: خانواده فردی موسوم به “ابو داوود” که از اعضای ارشد گروه نقشبندیه بود مبلغ ۵۰ هزار دلار برای تحویل گرفتن جسد وی و سه تن از همراهانش از طریق یک واسطه به داعشی ها پرداخت کرده اند.

فرد مذکور دو هفته قبل، پس از گرفتار شدن در کمین نیروهای داعش در اطراف منطقه السعدیه در ۶۰ کیلومتری شمال بعقوبه به همراه سه تن از دوستانش اعدام شد.

این منبع محلی افزود: داعش مبلغ ۱۵۰ هزار دلار آمریکا برای تحویل دادن اجساد این سه نفر درخواست کرده بود اما واسطه ها توانستند این مبلغ را تا ۵۰ هزار دلار کاهش دهند و این اجساد صبح امروز در مکانی نزدیک به ورودی غربی السعدیه به خانواده هایشان تحویل داده شد.

در برهه اخیر، گروهک تروریستی داعش رویکرد جدیدی را در مبادله جسد قربانیان در ازای مبالغ هنگفت در پیش گرفته و بسیاری از خانواده های عراقی، برای گرفتن جسد فرزندان خود مبالغ قابل توجهی پرداخت می کنند و این مبادله ها از طریق واسطه هایی صورت می گیرد که با سرکردگان داعش ارتباط نزدیکی دارند.

تروریست های داعش در نیمه ژوئن و پس از عقب نشینی نیروهای دولتی، منطقه السعدیه را به تصرف خود درآوردند و بعد از آن نسبت به اعدام سرکرده گروههای مسلحی که رقیب آنان بودند اقدام کردند.

از جمله این گروهها می توان به گروه “نقشبندیه” (به ریاست “عزت الدوری” معاون سابق دیکتاتور معدوم عراق)، جیش الاسلام و انصار السنه اشاره کرد.

منبع: العالم
انتهای پیام/