تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۲:۳۶
کد مطلب : 110314
نامزد ائتلاف اصولگرایان در آبادان :

منطقه آزاد، برنامه‌ای برای جهانی شدن محصولات آبادان ندارد/ پروژه‌های دولت برای خروج از رکود باید متناسب با اقلیم هر منطقه باشد

نامزد ائتلاف اصولگرایان گفت: آبادان قبل از منطقه آزاد و آبادان بعد از منطقه آزاد با هم تفاوتی ندارند و در منطقه آزاد برنامه‌ای برای جذب سرمایه گذار و جهانی شدن محصولات آبادان وجود ندارد.

sharafi-asreabadan

غلامرضا شرفی، کاندیدای شاخص حوزه انتخابیه آبادان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه طرح‌ها و برنامه‌های دولت برای خروج از رکود باید متناسب با اقلیم و بافت مناطق باشد.

وی با بیان اینکه نخستین چاه نفت در مسجدسلیمان کشف اما پالایشگاه نفت در آبادان ساخته شد، گفت: چون جزیره آبادان برای صادرات نفت متناسب بود، این پروژه را در این شهرستان اجرا کردند.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه آبادان عنوان کرد: برای کاهش هزینه‌ها در ساخت پروژه و افزایش بهره وری باید این موضوع سنجیده شود که محل پروژه و نوع پروژه مکمل یکدیگر هستند یا خیر.

وی با انتقاد از منطقه آزاد اروند تصریح کرد: منطقه آزاد اروند نتوانسته اقدامی برای توسعه آبادان انجام دهد چرا که متناسب با بافت این منطقه نیست و به همین دلیل می‌بینیم که آبادان قبل از منطقه آزاد و آبادان بعد از منطقه آزاد با هم تفاوتی ندارند.

شرفی بیان کرد: آبادان در گذشته جزیره پر تحرک ایران در معاملات بین المللی بود اما با منطقه آزاد شدن تغییری ایجاد نشد چرا که برنامه‌ای برای جذب سرمایه گذار و جهانی شدن محصولات آبادان وجود ندارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را با هوشمندی مطرح کردند چرا که ما در معادلات جهانی نقش آفرین هستیم و برای افزایش این نقش آفرینی باید بتوانیم ستون‌های اقتصادی کشور را محکم‌تر کنیم تا در برابر تکانه‌های خارجی ایمن شویم.

  1. کاتب می‌گه:

    چرا انتقاد از منطقه آزاد فقط از زبان عده ای خاص مورد توجه جریان و دوستان شما قرار می گیرد؟؟
    چند بوم؟ چند هوا؟