تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۳:۱۴:۰۷
کد مطلب : 50544
سفیر ایران در امارات در نشست فعالان اقتصادی ایرانیان مقیم دبی ؛

منطقه آزاد اروند از لحاظ سرمایه گذاری ویژگی های بی نظیری دارد

عصر آبادان: سفیر ایران در امارات متحده عربی گفت: فرصتهای سرمایه گذاری در اروند نسبت به دیگر مناطق آزاد کشور بیشتر است.

afz_dubai

به گزارش عصر آبادان به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد اروند، نشست اخیر سازمان منطقه آزاد با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایرانیان مقیم دبی در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی از مهمترین اقدامات سازمان در زمینه جذب سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشورهای خارجی نظیر امارت متحده عربی می باشد.

در این نشست چند روزه که با استقبال کم نظیری از سوی سرمایه گذاران خارجی مقیم دبی نیز مواجه شد، منطقه آزاد اروند ضمن معرفی توانمندیهای خود و ظرفیتها و پتانسیلهای آن ، برای حضور سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشورهای خارجی و همچنین سرمایه گذاران خارجی مقیم کشور امارات متحده عربی  اعلام آمادگی نمود.

محمد رضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی در این نشست به یادآوری و ذکر مزیتهای منحصر به فرد شهرهای آبادان و خرمشهر  اشاره کرد و از آنها به عنوان منحصر به فرد ترین مناطق برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری در تمام حوزه ها به ویژه تجارت و بازرگانی یاد کرد.

وی همپنین در خصوص سرمایه گذاری در اروند اضافه کرد: سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری ایران، فاقد موانع و مقررات بوروکراسی پیچیده است و این مسئله نقطه قوت و مزیتی نسبی برای مناطق آزادی همچون اروند خواهد بود تا از این طریق سرمایه گذاران خارجی با اشتیاق مضاعف وارد کار شوند.