تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۷:۲۵
کد مطلب : 70779
حنظل عیدانی:

منطقه آزاد اروند باید تاکسیرانی آبادان و خرمشهر را متحول کند

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند باید با تسهیل ورود خودروهای با کیفیت، تاکسیرانی آبادان و خرمشهر را متحول کند

به گزارش عصر آبادان ، حمید حنظل عیدانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از شاخص های خدمات شهری مطلوب حمل و نقل عمومی است که در برخی از شهرها از حمل و نقل ترکیبی استفاده می شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: در آبادان حمل و نقل بین شهری با سازمان تاکسیرانی و سازمان اتوبوسرانی هدایت می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه با توجه به استقرار شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند لازم است تحولی در تاکسیرانی این دو شهر انجام شود، تاکید کرد: با امتیاز به کارگیری خودروهای با کیفیت وارداتی، شاخص خدمات حمل و نقل درون شهری و برون شهری بهبود می یابد.

حنظل عیدانی در خصوص تاکسی های پلاک اروند تصریح کرد: به رغم اعلام آمادگی تاکسیرانی برای نوسازی ناوگان خود تاکنون این حرکت عملیاتی نشده است. عمده مشکل در خصوص تامین اعتبار جایگزینی تاکسی های فعلی با تاکسی پلاک اروند است که به تنهایی از عهده رانندگان تاکسی که قشر پر تلاش جامعه هستند بر نمی آید.

وی نوسازی حمل و نقل شهری در آبادان و خرمشهر را یکی از راهکارهای ایجاد جاذبه در این منطقه عنوان کرد و افزود: با کمک سازمان منطقه آزاد می توان نوسازی را آغاز کرد البته این سازمان این حرکت را باید یکی از اولویت های خود بداند و با اعطای تسهیلات ارزان، مناسب و حتی با کمک های بلاعوض به تدریج خطوط حمل ونقل منطقه را باز سازی کند تا تفاوت ارایه خدمات نسبت به سایر مناطق سرزمین اصلی به وضوح مشخص شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به تاکسیرانی آبادان بیان کرد: لازم است تاکسیرانی آبادان در ساماندهی خطوط جابجایی مسافر ایستگاه های تاکسی را به درستی جانمایی کند.

حنظل عیدانی تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در موضوع تاکسی وجود دارد عدم نصب تابلوی تاکسی بر روی سقف آنها است. در سالهای گذشته تابلوهای تاکسی بر روی سقف حجم بالایی از تاکسی ها قرار داشت ولی متاسفانه اکنون این تابلو در حد بسیار اندکی وجود دارد و شهروندان آبادانی در ساعات شامگاه هنگامی که تاکسی ها به سمت آنها می آیند، تا زمانی که به صورت کامل به آنها نزدیک نشوند نمی توانند تاکسی بودن آن را تشخیص دهند.

وی در همین خصوص ابراز کرد: اداره تاکسیرانی آبادان باید رانندگان را موظف به نصب علائم تاکسی همچون تابلوی نشانگر تاکسی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره با عدم تجهیز تاکسی ها در آبادان به دستگاه تاکسی متر، یادآور شد: نصب تاکسی متر برای وصول بهتر کرایه مسافران یکی از ضروریات است که متاسفانه تاکنون این مهم محقق نشده است. نصب نرخ نامه مسیرهای شهری در تاکسی ها نیز یکی از خواسته های شهروندان است.

حنظل عیدانی در پایان بیان کرد: امید می رود با اهتمام مسولان به موارد فوق، شاهد ارائه خدمات بهتر به مردم آبادان در آستانه سال جدید باشیم و میهمانان نوروزی که به این شهر سفر می کنند تفاوت و تغییر در خدمات شهری را نسبت به سال های گذشته احساس کنند.