تاریخ انتشار خبر: ۱ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۴:۵۶
کد مطلب : 61250
شهردار خرمشهر:

منطقه آزاد اروند به تعهدات عمرانی خود عمل نمی کند/راهبردهای عمرانی منطقه آزاد عملیاتی نیستند

متأسفانه عمران و توسعه شهری در خرمشهر در اولویت دوم منطقه آزاد اروند قرار دارد و به دلیل کلان نگر بودن این سازمان نسبت به برنامه‌های خود تا کنون تغییری در این دو شهرستان حاصل نشده است.

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛  به نقل از نسیم خرمشهر،شهردار خرمشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: منطقه آزاد اروند می‌تواند خرمشهر و آبادان را آباد کند ولی تا کنون با دارا بودن توانایی قاطع در این خصوص ، این مهم از طرف این سازمان عملی نشده است.

دکتر حویزاوی افزود: راهبردهای عمرانی مصوب منطقه آزاد اروند متأسفانه عملیاتی نیستند و به همین دلیل تا کنون نتوانستیم شاهد تغییری در این دو شهرستان باشیم.

وی در ادامه گفت: متأسفانه عمران و توسعه شهری در خرمشهر در اولویت دوم منطقه آزاد اروند قرار دارد و به دلیل کلان نگر بودن این سازمان نسبت به برنامه‌های خود تا کنون تغییری در این دو شهرستان حاصل نشده است.

حویزاوی تصریح کرد: منطقه آزاد اروند با دارا بودن فاکتورهای مهمی از جمله فرودگاه ، راه‌آهن ، دسترسی به آب از دو نقطه که هم دریا و هم رودخانه را شامل می‌شود کاملاً نسبت به مناطق آزاد دیگر کشور متمایز می‌باشد و این تمایز نقاط قوت زیادی را برای این سازمان در این منطقه ایجاد می‌نماید.

شهردار خرمشهر اظهار داشت: منطقه آزاد اروند می‌تواند با طراحی برنامه‌ای ۵ ساله با ارائه ابتدایی‌ترین خدمات برای خرمشهر و آبادان تحولی شگرف در این دو شهرستان ایجاد نماید ولی متأسفانه بنده به عنوان شهردار خرمشهر اعلام می‌نمایم که تا کنون آن طور که انتظار می‌رود منطقه آزاد به تعهدات عمرانی خود عمل نکرده است.

وی افزود: یکی از پروژه‌های مهم جامع که به عنوان تفاهم‌نامه با منطقه آزاد اروند در تاریخ ۹۲/۱۲/۲۴ منعقد گردید ، پروژه آسفالت ۱۰۰ خیابان خرمشهر در ۱۰۰ روز بود که با امضای جناب آقای زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند رسماً تأیید گردید ولی متأسفانه پس از چند ماه انتظار به صورت یک طرفه و بی‌دلیل لغو گردید این در حالی بود که برنامه راهبردی این پروژه با همکاری شورای شهر خرمشهر، فرمانداری این شهرستان و همچنین شهرداری به نتیجه رسیده و رسماً به هیئت‌مدیره منطقه آزاد اروند تقدیم شده بود.

 1. ري می‌گه:

  با سلام
  متاسفانه معاونت عمران منطقه ازاد اروند دچار رخوت شدیدی در سال گذشته شده
  مدیران اصلی این معاونت اصلا اجرایی نیستند و بیشتر در پردازش ایده های قشنگ میتوانند کمک کنند
  متاسفانه افراد اجرایی که سابقه حضور در پروژه های بزرگ و به سر انجام رسوندن پروژه های خاص نیستند
  در چند سال گذشته بیشترین کاری که توانستند انجام بدهند تعریف پروژه هایی بوده که به نتیجه نرسیده و نهایتا ارجاع پرونده های قضایی به دادگستری بوده که در بیشتر انها هم حکم به نفع پیمانکاران صادر شده .