تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۷:۱۳
کد مطلب : 37509
رئیس شورای شهر آبادان:

منطقه آزاد اروند به مدیریت صحیح نیازمند است /چهره ی آبادان باید ترمیم شود

رئیس شورای شهرستان آبادان گفت: پیشرفت و بهبود وضعیت مردم در منطقه آزاد اروند در گرو مدیریت صحیح و یکپارچه است.

seyed-fayyaz

به گزارش عصر آبادان : سید فیاض موسوی در گفتگو با مهر در خصوص فعالیت های منطقه آزاد اروند گفت: در صورتی که این منطقه از مدیریت مناسبی برخوردار باشد به طور حتم تحول عظیمی در کیفیت زندگی ساکنین این منطقه خواهد گذاشت اما در صورتی که در اجرای این طرح از مدیران بی تجربه و نادرست استفاده شود قطعا تبعات فراوانی در منطقه بر جای خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه منطقه آبادان یک منطقه بکر مانند کیش نیست، گفت: آبادان با سایر مناطق آزاد کشور فرق می کند زیرا این شهر دارای زمین های زراعی مناسب و حاصلخیز، منابع نفتی، گمرک، صنایع پتروشیمی، بندر و رودخانه اقلیمی بهمنشیر است. همچنین این شهر دارای مرزهای آبی و خاکی مشترکی با کشور عراق است.

رئیس شورای شهرستان آبادان تصریح کرد: آبادان یک شبه جزیره است که منطقه آزاد شدن آن نیازمند یک همت ویژه و اعتبارات کلان ملی است.

موسوی با اشاره به لزوم بهبود زیر ساخت های این شهر گفت: به منظور جذب سرمایه گذار در این منطقه باید در ابتدا زیر ساخت های آن را ترمیم و اصلاح کرد. یکی از مولفه های مناطق آزاد اروند زیبا بودن محیط آن منطقه است به همین منظور باید شهر آبادان را مانند سال های گذشته زیبا سازی کرد و چهره فرسوده آن را زدود.

وی با بیان اینکه برای زیباسازی چهره شهر آبادان به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است، تصریح کرد: رونق منطقه آزاد اروند بستگی به حضور سرمایه گذار دارد و این امر تنها در صورت زیباسازی و اصلاح زیر ساخت های شهر اماکن پذیر است.

عضو شورای شهر آبادان عنوان کرد: با گذشت حدود ۳۰ سال از جنگ تحمیلی، هنوز هم شهر از سیستم فاضلاب مناسبی برخوردار نیست و در بخش های مختلفی نیز مانند بهداشت و درمان نیز با مشکلات و کمبود های فراوانی برخوردار است.

موسوی افزود: تنها در صورتی که شهر آبادان به جایگاه اصلی خود بازگردد منطقه آزاد شدن آن تاثیرات فراوانی را می گذارد.

 1. مولودی می‌گه:

  اقا سید از جبهه نجات ابادان چه خبر؟؟؟

 2. ناشناس می‌گه:

  بعید میدونم این جمله بندی از ایشون باشه اگه فایل صوتی موجود باشه باید از تلاش و زحمت جان کاه خبرنگار در تنظیم وتفهیم سازی سخنان جهت درک خوانندگان تشکر کرد.
  درضمن ۷۰میلیاردهم جهت زیبا سازی میبایست در اختیار رئیس شورای شهر قرار بگیره ،،،،والا

 3. ناشناس می‌گه:

  جوک خوبی بود و هست بیچاره ابادان که امثال جنابعالی برای نسخه بپیچید وراستی اینجا سایت سعدون زاده است دیگر نه ؟

 4. خبرنگار می‌گه:

  خبرنگار پل ارتباطی بین مسئولین و مردم است و واقعیت ها را منتشر می کند . شما خبرنگار نیستید و تخریب چی هستید . خبرنگار گمنام معنا ندارد ، می ترسید در عرصه رسانه حضور داشته باشید و چرا خودتان را معرفی نمی کنید . چرا از خدمات و زحمات ارگانها خبر منتشر نمی کنید ؟؟؟؟ فقط نقد و تخریب ارگانها …
  خبر مثبت فقط از اکیپ و دوستانتان کار می کنید . این مشخص می شود شما به فکر منافع خودتان هستید و به این علت است دیگران را تخریب می کنید ، دلتان برای مردم نسوخته .
  خداوند متعال شما را به راه راست هدایت کند انشالله