تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۷:۵۱
کد مطلب : 69166
عضو مجمع نمایندگان خوزستان :

منطقه آزاد شدن خرمشهر و آبادان برای رشد استان کافی نیست/سهم خوزستان از پروژه های عمرانی دولت کم بوده است

اسماعیل جلیلی گفت:در بخش مربوط به حوزه مردم با توجه به اولویت بندی هایی که دولت برای تکمیل پروژه های عمرانی داشته است سهم استان از این پروژه ها کم بوده است.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رهیاب در خصوص عملکرد یک ساله اقتصادی دولت در استان اظهار داشت:در بخش مربوط به حوزه مردم با توجه به اولویت بندی هایی که دولت برای تکمیل پروژه های عمرانی داشته است سهم استان از این پروژه ها کم بوده است.

وی ادامه داد:علت هم این است آن پیش شرطی را که دولت برای تکمیل پروژه های بالای ۸۰ درصد در نظر گرفت در خیلی از پروژه های نیمه کاره استان محقق نشد.

جلیلی گفت:در بحث سرمایه گذاری در حوزه نفت و انرژی نسبتا عملکرد دولت در استان بد نبوده است لذا انتظار می رود دولت به جای اینکه در پروژه های نیمه تمام ملاک را میزان پیشرفت فیزیکی قرار دهد میزان را اثربخشی و نیاز جامعه در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد شدن خرمشهر و آبادان برای رشد استان کافی نیست گفت:منطقه آزاد شدن خرمشهر و آبادان ، تاثیرگذاری منطقه ای دارد مشروط بر اینکه محیطی برای ایجاد اشتغال شود و پایانه ای برای صادرات محصولات تولیدی باشد و تولیدناخالص ما در استان را افزایش دهد.

جلیلی عنوان داشت:امروز صرفا چرخه واردات در منطقه آزاد انجام می شود و منابع ارزی ما را از کشور خارج می کند و یک سری کالا وارد می کند از طرفی باید منطقه آزاد در توسعه شهرهای همجوار و استان تاثیر گذار باشد و مردم اثرات آن را شاهد باشند.

  1. امیر می‌گه:

    درودبرمدیرارزشمندحوزه علمیه رسول اکرم “ص”که طی چندروزه گذشته پیروتماس بانماینده شهرستان درمجلس شورای اسلامی درخصوص پروژه ساخت حوزه علمیه هفتکل بالحن بسیاربی ادبانه موردبی احترامی قرارگرفت وتاکنون بنابه صلاحدیدسکوت اختیارنموده است.امیداست شورای محترم نگهبان وشخص حضرت آیت الله جنتی بروظیفه ورسالت خودجامه عمل بپوشاندواجازه ورودبه کسانیکه حرمت لباس روحانیت رانگه نمیدارند,ندهند.وجناب نماینده بداندمطمئناماجوانان ولایی اجازه نمیدهیم هرکسی باهرسلیقه ای حرمت لباس رسول خدا ص رازیرسوال ببرد.انشاالله تارسیدن به نتیجه موضوع راازطریق شورای محترم نگهبان پیگیرخواهیم شد.