تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۹:۲۲
کد مطلب : 47224
فرماندار ویژه آبادان:

منطقه آزاد متعهد به ایجاد فضای سبز در ساحل اروندرود شد

فرماندار ویژه آبادان از تعهد منطقه آزاد اروند به ایجاد فضای سبز در محل برداشت دژ خاکی در حاشیه اروندرود خبر داد.

 
 

 

خبرگزاری فارس: منطقه آزاد متعهد به ایجاد فضای سبز در ساحل اروندرود شد
    •  
 

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: در ادامه پیگیری‌هایی که از اردیبهشت امسال در خصوص دژ خاکی حاشیه اروندرود داشتیم، چندی پیش نیز وزیر کشور از با حضور در محل در جریان روند انجام کار قرار گرفتند.

وی افزود: طبق توافقات قبلی قرار بود تا در ۵۰۰ متر نخست پس از برداشتن دژ خاکی کار بهسازی و چمن کاری و فضاسازی به نحوی صورت گیرد که شهروندان بتوانند از آن به نحو مطلوبی بهره‌مند شوند.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به سفر وزیر کشور به آبادان تصریح کرد: پیش‌تر مقرر شده بود تا به ازای برداشت هر ۵۰۰ متر دژ خاکی یک صد متر ابنیه ایجاد شود که با صحبت‌های مقتدایی استاندار خوزستان، قرار شد تا اینکار به ازای برداشت هر یک کیلومتر از دژ انجام پذیرد.

شهبازی تصریح کرد: خوشبختانه صورت جلسه‌ای در این زمینه منعقد و قرارداد آن نیز بسته و منطقه آزاد نیز متعهد به ایجاد فضای سبز در محل برداشت دژ در ساحل اروندرود شد.

معاون استاندار با تاکید بر انجام هماهنگی‌های لازم توسط استاندار خوزستان و فرمانداری ویژه آبادان برای اجرای هر چه سریع‌تر این کار یادآور شد: در این راستا کار ایجاد فضای سبز بر اساس توافقات توسط شهرداری آبادان و با هزینه‌کرد منطقه آزاد اروند از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا بتوان هشت کیلومتری که در فاز نخست برداشت دژ خاکی پیش‌بینی شده بود را هر چه سریع‌تر انجام و فضاسازی نیز صورت گیرد تا شهروندان آبادانی و سایر میهمانانی که به شهر می‌آیند از مزایای آن بهره ببرند.

* شرح ابنیه‌سازی در ساحل اروندرود

شهبازی در شرح ابنیه‌سازی در ساحل اروندرود گفت: بر این اساس دیگر نیرویی با لباس نظامی (سویل) در مرز نداریم و از این پس مرز از طریق سیستم مونوترینگ کنترل می‌شود که استفاده از این شیوه در تمام دنیا مرسوم است.

معاون استاندار افزود: هشت کیلومتر نخست از دژ خاکی واقع در حاشیه اروندرود جزو منطقه زرد محسوب می‌شود و بر این اساس مردم می‌توانند از حاشیه اروند استفاده کنند.

فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: انجام این کار اقدامی بسیار ارزشمند و بزرگ است که جا دارد تا از تلاش‌های استاندار خوزستان به طور خاص قدردانی کنم زیرا مقتدایی برای تمام خوزستان همه جور جانفشانی می‌کند و به طور مداوم در تلاش برای ایجاد امکانات رفاهی برای خوزستانی‌ها به ویژه مردم شهرهای آبادان و خرمشهر است.

* فعال بودن پروژه ساخت جزیره شادمانی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد جزیره شادمانی تصریح کرد: قرارداد اولیه ساخت جزیره شادمانی با ۴۸ هکتار وسعت بسته شده و برای انجام آن اعتبار اولیه‌ای معادل ۱۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

شهبازی همچنین بر نظارت مستقیم فرمانداری ویژه آبادان بر حسن انجام کار تاکید کرد و یادآور شد: برای این منظور دو پیمانکار را به کار گرفته‌ایم که اکنون نیز آغاز به کار کرده‌اند و امید می‌رود تا این منطقه نیز به یک قطب گردشگری خوب برای شهروندان فهیم و ولایتمدار آبادان و استان خوزستان تبدیل شود.

* تکمیل طرح آبرسانی غدیر در آبادان و برداشت سهم آب آبادانی‌ها توسط خرمشهری‌ها

معاون استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارهای بسیار خوبی در حال انجام است که از جمله آن می‌توان به موضوع بازارچه مرزی اروند و آب شیرین‌کن ۵۰ هزار متر مکعبی که مجوز ایجاد آن نیز گرفته و به زودی نیز کلنگ آن به زمین زده می‌شود، اشاره کرد.

فرماندار ویژه آبادان افزود: به نظر می‌رسد که با نهایی شدن طرح آبرسانی غدیر و آب شیرین کن ۵۰ هزار متر مکعبی آب، مشکل آب شرب آبادان برای ۱۰ سال آینده حل شود.

وی اظهار کرد: طرح غدیر برای آبادان نهایی شده و تمام شبکه کامل بوده، اما مشکل آن است که خرمشهر دارد از سهم آب آبادان برداشت می‌کند.

شهبازی اضافه کرد: این موضوع اکنون از طریق نمایندگان در حال پیگیری بوده و برای این منظور نیز نامه‌ای به وزیر نیرو ارائه شده است.

معاون استاندار خوزستان در پایان تصریح کرد: در این نامه از وزیر نیرو خواسته شده تا هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل ۳۰ کیلومتر از شبکه آبرسانی مینوشهر اقدام شود تا دیگر خرمشهر از آبی که سهم مردم آبادان است برداشت نکند.

 منبع: فارس