تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۱:۲۲
کد مطلب : 69585
حسینی ، نماینده مردم اهواز :

منطقه ازاد اروند “قلکی” است که درست از آن استفاده نمی شود

عصر آبادان :سید شریف حسینی اظهار داشت:اعتقاد دارم منطقه ازاد اروند قلکی است که یک سری پول و اعتبارات دارد که درست از آنها استفاده نمی شود باید برنامه درستی برای استفاده بهینه از درآمدهای این قلک داشت و ما قلک سایر مناطق آزاد کشور نباشیم.

  

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در استان خوزستان در یکسال گذشته  اظهار داشت:سرانه هزینه خانوار در استان خوزستان رتبه اول کشور را دارد  طبیعی است اگر در کشور نوسان تورمی یا رکود اتفاق بیفتد در خوزستان شدیدتر خواهد بود دولت طبق گزارشاتی که اعلام کرده است از رشد تورم جلوگیری کرده است ولی آن را کاهش نداده است.

سیدشریف حسینی تصریح کرد:در بحث ایجاد اشتغال یک سری کارها مثل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری_طرح مقام معظم رهبری_ در استان انجام شده است که در آینده می تواند اشتغال پایداری در استان به وجود آورد.

وی افزود:هدف از منطقه آزاد اروند این بود که تحولی در آبادان و خرمشهر به وجود آورد دوشهری که بعد از جنگ ما در آنها توسعه ای را شاهد نبودیم قرار بود ثمرات منطقه آزاد شدن خرمشهروآبادان به سمت سایر شهرهای استان هم جاری شود.

نماینده اهواز تاکید کرد:با گذشت چندین سال از این وضعیت منطقه ازاد اروند آن کارهای زیربنایی را که باید انجام می داد انجام نداده است منطقه آزاد اروند باید فراتر از اقداماتی که تا امروز انجام داده است عمل کند این خواسته مردم خوزستان است.

وی ادامه داد:منطقه آزاد قرار بود بزرگترین شهرک صنعتی را با توجه به معافیت مالیاتی را ایجاد کند تا در بخش صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد اما تا امروز به نتیجه نرسیده است.

سیدشریفی حسینی گفت:اعتقاد دارم منطقه ازاد اروند قلکی است که یک سری پول و اعتبارات دارد که درست از آنها استفاده نمی شود باید برنامه درستی برای استفاده بهینه از درآمدهای این قلک داشت و ما قلک سایر مناطق آزاد کشور نباشیم.