تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۸:۲۰
کد مطلب : 66229

مهار نفت آبادان سخت‌تر شد / پترو شیر خفته بسکتبال ایران

در هفته شانزدهم لیگ ملی بسکتبال کشور، دو تیم بالانشین خوزستان، رو در روی هم یک نمایش خیره‌کننده داشتند و صنایع باز هم سنت‌شکنی نکرد.

خبرگزاری فارس: مهار نفت آبادان سخت‌تر شد / پترو شیر خفته بسکتبال ایران

به گزارش  عصر آبادان، هفته هفدهم لیگ ملی بسکتبال کشور در حالی برگزار شد که در خوزستان دو تیم قدرتمند این رقابت‌ها رو در روی هم صف‌آرایی کردند و یک دیدار زیبا و به یاد ماندنی را رقم زدند.

در این دیدار سراسر هیجان، پتروشیمی بندر امام با کوله باری از تجربه و افتخار به آبادان سفر کرده بود تا در مقابل نفت تازه وارد قرار گیرد که در بدو ورود توانسته بود چشم‌ها را به خود خیره کند.

تیم میزبان که مشخص بود ترس از مدعیان را کنار گذاشته و با درس گرفتن از رویارویی در پنج بازی گذشته خود در مقابل تیم‌های بالای جدول، در این دیدار آمده بود تا دست به یک کار بزرگ زده و مدافع عنوان قهرمانی را در بدو ورود خود به سطح اول بسکتبال کشور از پیش روی بردارد.

آبادانی‌ها بازی را به خوبی آغاز کردند و محرز بود که طرز نگرش شاگردان هماد سامری در این دیدار تغییر کرده است.

مهران حاتمی که در گیرودار آنالیز خوب آبادانی‌ها به دام افتاده بود در این دیدار بارها با تغییر سیستم سعی کرد از حصار ایجاد شده توسط بازیکنان پالایش نفت نجات پیدا کند، اما نماینده آبادان حریف سرسختی برای مدافع عنوان قهرمانی در این روز شده بود.

نفت ناباورانه کوارترهای یک، دو و چهار را به سود خود به پایان برد و قدرت خود را به رخ سایر رقبا کشید، اما اینجا تجربه پترو بود که به فریاد مهران حاتمی رسید تا تیم خود را از یک باخت نجات دهد و در پایان با وجود بازی خوب آبادانی‌ها، پترو اجازه نداد تا پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآید و دست آخر دو امتیاز این دیدار را از آن خود کرد و با دست پر به خانه بازگشت.

همسایه پالایش نفت که ۱۰۰ کیلومتر آن طرف‌تر در اندیشه کسب مجدد عنوان قهرمانی به سر می‌برد، مشخصاً تمام توان تیمی خود را برای دور دوم این رقابت‌ها به کار بسته تا بتواند در کسب عنوان قهرمانی سوپر لیگ بسکتبال کشور هت‌تریک کند.

شاگردان مهران حاتمی در این دیدار گرچه اسیر بازی خوب نفتی‌ها شدند، اما در ادامه به خود آمدند و در کوارترهای دوم و سوم توانستند امتیازات عقب افتاده را جبران کنند و کار را به لحظات پایانی بکشانند.

به راستی پترو در این دیدار از تجربه خود به خوبی استفاده کرد و در واپسین دقایق با خیمه زدن در زمین نفت آبادان و با کسب امتیازات خطاهای تیمی زمان را به خوبی به سود خود به پایان برد و با پیشی گرفتن از میزبان خود، حریف را از برای کسب پیروزی در لحظات پایانی بی‌انگیزه کرد.

 پترو که در زیر سبد بسیار خوب کار کرد، در این روز اسیر ضربات سه امتیازی بازیکنان نفت شده بود و از بخت بد، اغلب پرتاب‌های آبادانی‌ها وارد سبد می‌شد.

البته نباید اشتباهات فاحش داوری را در این دیدار نادیده گرفت که با تصمیمات خود بارها و بارها نتیجه را تغییر داد.

اشتباهات محرز و مشخص داوری در لیگ بسکتبال بارها به تیم‌ها ضربه زده و از قرار معلوم قرار نیست برای این معضل بزرگ چاره‌ای اندیشیده شود.

اعتراض مربیان و تماشاگران حاضر در سالن که ناشی از خشم بر عملکرد داوران بود بر این موضوع صحه گذاشت و فدراسیون بسکتبال را ملزم به رسیدگی به این تخلفات کرد.

امیدواریم دو نماینده شایسته استان خوزستان در این رقابت‌ها در ادامه مسابقات با نتایج و بازی‌های درخشان خود، افتخاری دیگر را برای جلگه سرسبز خوزستان به ارمغان آورند.

اما دیگر نماینده استان خوزستان در این رقابت‌ها که از قضا حال و روز خوشی را ندارد، در حالی که هفته گذشته اولین پیروزی خود را در خانه و در مقابل شهرداری گرگان به دست آورده بود، در این هفته به اصفهان رفت تا شاید بتواند با کسب دومین پیروزی آر بحران موجود خارج شود.

اما شاگردان علی عموری نشان دادند که برد هفته گذشته فقط یک اتفاق شیرین بوده و این تیم همچنان با مشکلات و موانع پیش روی دست و پنجه نرم می‌کند.

مشخصاً تا زمانی که تغییراتی در این تیم صورت نگیرد و بازیکنان موردنظر در پست‌های مشخص که دچار ضعف‌های بسیاری است جذب این باشگاه نشوند، مشکل تیم صنایع رفع نخواهد شد و مسئولان این باشگاه باید در این خصوص تدابیر لازم را بیندیشند، مسئولان ورزشی استان خوزستان نیز برای اینکه سهمیه استان در لیگ بسکتبال از دست نرود، باید که در این موضوع ورود کرده و برای خروج این تیم از بحران موجود چاره‌جویی کنند.

هفته هفدهم این رقابت‌ها نیز روز دوشنبه هفته جاری پیگیری خواهد شد و طی آن، پالایش نفت آبادان به مشهد سفر خواهد کرد تا در مقابل ثامن صف‌آرایی کند، پتروشیمی بندر امام در خانه میزبان تیم دانشگاه آزاد خواهد بود تا با غلبه بر این تیم امید خود را برای قهرمانی در دور اول مسابقات بالا ببرد و صنایع پتروشیمی ماهشهر در خانه میزبان تیم رده چهارمی فولاد هفت الماس قزوین است.

منبع: فارس