تاریخ انتشار خبر: ۳ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۴۵:۱۱
کد مطلب : 33893

مهدی هاشمی: آمده‌ام که بمانم

آقازاده متهم در واکنش به اخبار برخی رسانه‌ها درباره مأموریت جدید او در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ مسئولیتی ندارم.

فرزند آقای هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: وقتی برخی اخبار درباره خود یا اعضای خانواده‌ام را می‌خوانم، از خود می‌پرسم جایگاه اخلاق و اسلام در منطق این رسانه‌ها چگونه است؟ اما به جواب مشخصی نمی‌رسم.

وی در واکنش به ادعای برخی سایت و روزنامه‌ها درباره مسئولیت دوباره دانشگاه آزاد اسلامی به وی برای خروج از کشور، گفت: این خبرسازی‌ها را ادامه همان جریانی می‌دانم که نمی‌خواست من به کشور برگردم و حالا هم از خدا می‌خواهند که دوباره برگردم. مسأله دیگر این است که اینجانب هیچ مسئولیتی در دانشگاه آزاد اسلامی ندارم که بخواهم مأموریتی از سوی آن سازمان دریافت کنم.

مهدی هاشمی بهرمانی افزود: هیچ‌گاه تمایلی به ماندن در خارج از کشور نداشتم و آن چند سال هم به اصرار برخی بزرگان ماندم. وقتی هم که می‌خواستم برگردم، عده‌ای دلواپس شده بودند و مدام پیغام می‌دادند که بگویید نیاید. حالا هم می‌گویم آمده‌ام که بمانم.

وی البته اشاره ای به کسانی که “برخی بزرگان” نامید، نکرد اما منتقدان این آقازاده جنجالی معتقدند اتهامات وی درباره مفاسد اقتصادی، دانشگاه آزاد و فتنه ۸۸ که برخی از آنها در دادگاه های فتنه بیان شد، از علل خروج او از کشور و نگرانی از بازگشت بوده است؛‌ اتهاماتی که منتقدان بر رسیدگی به آنها اصرار دارند.

ماجرای سفر آقازاده

مهدی هاشمی رفسنجانی رئیس وقت دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد شهریور سال ۸۸ و همزمان با آشوب های خیابانی و دادگاه های فتنه گران، جهت آنچه بازدید و رسیدگی به دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد در خارج از کشور خوانده شد،‌ ایران را ترک کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در خصوص علت سفر پسرش به لندن گفته بود: “ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از کشور داریم که همه آنها مشکل دارند. می‌بایست کسی می‌رفت و رسیدگی می‌کرد. از لندن شروع کردیم و به لبنان رفتیم که باید توسعه پیدا کند. واحد دوبی مشکلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند که هنوز نتوانستیم شروع کنیم. در ارمنستان و تاجیکستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌کرد که رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول کارهایت را تمام کن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند که او هم همیشه جواب می‌دهد.”

البته کریم زارع عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد طی مصاحبه‌ای در مورخ ۲۷ دی درباره مأموریت مهدی هاشمی رفسنجانی از سوی دانشگاه آزاد گفت که هنوز موضوع مأموریت آقای مهدی هاشمی برایش مشخص نشده. وی همچنین ادامه داد که “من گفته‌ام که موضوع مأموریت آقای هاشمی را به من بگویند ولی هنوز به من چیزی نگفته‌اند!

جاسبی: ما به مهدی هاشمی ماموریت ندادیم خودش رفت

پس از آغاز انتقاداتی که به سفر این آقازاده صورت گرفت، عبدالله جعفرعلی جاسبی، رئیس دانشگاه آزاد هم، در کنفرانسی خبری در دانشگاه آزاد واحد تبریز، هرگونه ارتباط سفر پسر آقای هاشمی با دانشگاه آزاد را رد کرد.

آقای جاسبی اظهار کرد: بنده به آقای مهدی هاشمی ماموریت ندادم و وی از طرف مدیریت دانشگاه حکم نداشته و بنده نیز حکمی به ایشان ندادم.

حقوق میلیونی

اما بنابر اخبار منتشره، در مدتی که مهدی هاشمی در لندن بود، ماهیانه بابت حقوق و حق ماموریت مبلغ ۳۲۰۰ پوند همراه با ۴ میلیون تومان دریافت می کرد که البته گفته شد پس از رفتن جاسبی حقوق و حق ماموریت مهدی هاشمی قطع شده است.

اعترافات باستانی و کرمی علیه مهدی هاشمی

شائبه‌ فرار مهدی هاشمی از کشور و ارتباط وی با اغتشاشات پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ آنجا بیشتر تقویت شد که در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده آشوب های پس از انتخابات، مسعود باستانی از روزنامه‌نگاران فعال دوم خردادی با اشاره به محورهایی که از سوی مهدی هاشمی رفسنجانی به مدیریت سایت “جمهوریت ” داده شده بود، گفت: حمله به عملکرد ۴ ساله دولت و تضعیف نهادهای قانونی کشور(سپاه ،بسیج، شورای نگهبان و…) و القای تقلب و التهاب‌آفرینی در انتخابات جزو محورهایی بود که دستور کار داشتیم.

همچنین حمزه کرمی مدیر سایت جمهوریت نیز در دادگاه، مهدی هاشمی را به پولشویی و سند سازی و هزینه از بیت‌المال متهم می‌کرد.

کشف برخی قراردادهای نفت و گاز در ساختمان هیئت امنای دانشگاه آزاد

اما در حالی که همچنان از عدم بازگشت مهدی هاشمی به کشور خبری نبود، به ناگاه اطلاعیه‌ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران صادر و اتهامات مهدی هاشمی و پیرو آن دانشگاه آزاد را وارد فاز جدیدی کرد.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران طی اطلاعیه‌ای در خردادماه امسال، اعلام کرد که اسنادی از طبقه ششم ساختمان محل استقرار هیأت امنای دانشگاه آزاد کشف کرده است که این اسناد درباره برخی قراردادهای نفت و گاز، اسناد مالی غیر مرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتی و نیز گزارشهای مرتبط با یکی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری بوده است.
بدین ترتیب و با این اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب ایران، صحت اتهامات وارده بر مهدی هاشمی بیش از پیش تقویت شد است.

در نتیجه این واقعیات است که منتقدان بر پیگیری و محاکمه مهدی هاشمی راسخ تر شده اند و از روند کند رسیدگی قضایی به پرونده وی ابراز ناراحتی می کنند. به اعتقاد آنان پرونده این آقازاده باید به سرعت پرونده امثال مه آفرید امیرخسروی به نتیجه رسانده و نگرانی افکار عمومی از این موضوع مرتفع شود.

منبع: ایسنا