تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۳:۵۱
کد مطلب : 74045
روزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست نوشت؛

مهمترین اتفاق تاریخ: نوشیدن «جام زهر» توسط آیت‎الله خامنه‎ای!

جواب رهبر عالی ایران به نامه اوباما با تأخیر چندماهه ارسال شده است و این نشان می‎دهد که او در این زمینه عجله‎ای ندارد.

 روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (jpost) با اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به نامه رئیس جمهور امریکا، نوشت: «در صورت به توافق رسیدن جمهوری اسلامی و غرب بر سر برنامه هسته‎ای ایران، باید منتظر یک “انقلاب” باشیم.»

 

این روزنامه صهیونیستی نوشت:

 

««اخبار نامه‎نگاری بین رئیس جمهور ایالات متحده، باراک اوباما، و رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای، از یک سو باعث افزایش احساس حسادت بنیامین نتانیاهو شده و از سوی دیگر جمهوری‎خواهان کنگره امریکا را مطمئن کرده ‎است که دولت اوباما فقط به‎دنبال رسیدن به یک توافق با جمهوری اسلامی ایران است.

 

در صورتی که توافق نهایی صورت بگیرد، باید گفت که در رابطه امریکا و ایران یک “انقلاب” رخ داده است و با گذشت ۳۶ سال از انقلاب اسلامی، کشور ایران توانسته است بر جایگاه قدرت بزرگ منطقه تکیه بزند.

در تمام این سال‎ها ایران دائما شعار “مرگ بر امریکا” را تکرار کرده است و اگر رهبران دو کشور به این نتیجه برسند که توافق به نفع آن‎هاست، باید گفت که “مهمترین اتفاق تاریخ” رقم خورده است.

 

البته تحقق این دستاورد مستلزم زمان زیادی است. به‌نوشته “وال استریت ژورنال” جواب رهبر عالی ایران به نامه اوباما با تأخیر چندماهه ارسال شده است و این نشان می‎دهد که آیت‎الله خامنه‎ای در این زمینه عجله‎ای ندارد.

 

در زمان رویارویی نظامی ایران و عراق نیز بنیان‎گذار جمهوری اسلامی، آیت الله خمینی، قطعنامه پایان جنگ را پس از مدت‎ها پذیرفت، اما از آن با تعبیر “نوشیدن جام زهر” یاد کرد.

اکنون سؤال اصلی این است که آیا آیت‎الله خامنه‎ای با حمایت از حسن روحانی در برابر تندروهای مخالف توافق هسته‎ای، جام زهر دیگری را خواهد نوشید؟!»»

 

 

 

 

*جام نیوز به تناسب سوگیری اعلام‌شده خود یعنی رصد رسانه‌های برون‎مرزی، تلاش می‎کند تا حد امکان خروجی آن‎ها را در معرض مشاهده و قضاوت علاقمندان و پژوهشگران قرار دهد. بنابراین پرواضح است که بازنشر مطالب مورد اشاره، لزوما به معنای تأیید محتوای آن‎ها نیست.*

منبع: جام نیوز