تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۸:۱۸
کد مطلب : 86660
جکی چان: با اعدام برخی مجرمان مواد مخدر موافقم؛

موافقت بازیگر و کارگردان مشهور با اعدام +عکس

جکی چان بازیگر هنگ‌کنگی گفته است که با مجازات مرگ برای برخی از مجرمان مواد مخدر موافق است.

چان که پسرش به خاطر همین مسئله زندانی‌شده بود، گفت : «به‌وسیله مواد مخدر شما به هزاران کودک آسیب وارد می‌کنند.»

پسر جکی چان به خاطر پیدا شدن ماری‌جوانا در منزلش در چین، شش ماه را در زندان به سر برده بود.
 

 

 

جکی چان اولین هنرمند مشهور است که سفیر مبارزه با مواد مخدر سنگاپور شده است. او در سال ۲۰۰۹ توسط پلیس چین سفیر رسمی کنترل مواد مخدر نامیده شد. هر دو کشور سنگاپور و چین برای قاچاق مواد مخدر حکم مرگ را در نظر گرفته‌اند. چان در مصاحبه‌ای با روزنامه‌نگاران گفت : «مواد مخدر تنها به جوانان آسیب نمی‌رساند، خانواده‌های آن‌ها را نیز با این مسئله دچار آسیب می‌کند.»
او گفت :«کسی که به هزاران نفر آسیب می‌رساند به هیچ دردی نمی‌خورد و باید متناسب با جرمش مجازات شود». او اضافه کرد، «جوانان می‌گویند مواد مخدر همانند سیگار است، اما من می‌گویم در خانواده من این‌طور نیست.»
به گزارش بی بی سی، زمان دستگیری پسر۳۲ ساله جکی چان، پلیس پکن اعلام کرده بود، او به دلیل مصرف مواد مخدر و فراهم کردن سرپناهی که در آن دیگران نیز به مصرف مواد بپردازند، به زندان محکوم‌شده است. زمانی که از جکی چان در مورد زندان رفتن پسرش پرسیدند، او گفت که در آن زمان بسیار بهت‌زده و شرمگین بوده و به همین دلیل اکنون بیشتر مراقب پسرش است؛«حالا بیشتر روی او تمرکز می‌کنم، قبل از این احساس می‌کردم که او مرد بالغی شده اما حالا فکر می‌کنم او هنوز یک پسربچه است.»