تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۳:۱۲
کد مطلب : 62013
در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله جمی/

موضع هوشمندانه امام جمعه آبادان نقشه بدخواهان را بر هم زد / عصبانیت افراطیون از تیری که به سنگ خورد

عصر آبادان: مراسم ششمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی امام جمعه فقید آبادان به پایان رسید و افراطیون با دست خالی برنامه را ترک کردند.

به گزارش عصر آبادان در حالی که از مدت ها پیش طراحی گسترده ای برای بهره برداری از حضور سید حسن خمینی نوه حضرت امام(ره) در آبادان صورت گرفته بود اما اتخاذ مواضع هوشمندانه و مدبرانه جبهه مردمی اصولگرایی آبادان در چند روز اخیر نتیجه داد و حرمت یادگار یادگار امام (ره) به بهترین شکل ممکن حفظ شد.

مهمترین نقش در کنترل جریان سازی حضور سید حسن خمینی را حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان هنگام ایراد سخنرانی و خیر مقدم ایفا کرد.

ادبیات دقیق و زیرکانه ی  امام جمعه آبادان در ارائه ی خیر مقدم به سید حسن خمینی موجب شد تا آنهایی که علاقه و تلاش داشتند نماینده ولی فقیه در آبادان را روبروی نوه حضرت امام(ره) قرار دهند ، آرزوی خود را دفن کنند.

آنچه در سخنان حجت الاسلام ابراهیمی واضح به نظر می رسید تلاش برای حفظ نوه ی حضرت امام(ره) در دامان انقلاب و رهبری و جلوگیری از سوء استفاده دشمنان امام و کینه توزان بود.

ضمن اینکه سخن گفتن از سابقه ولایتمداری مردم آبادان و اینکه تا چه اندازه پیروی حضرت امام(ره) و امام خامنه ای بوده و هستند نیز اثر خود را داشت.

در گروه های مختلف شبکه های اجتماعی نیز درخواست های فراوانی از سید حسن خمینی برای حفظ شانیت بیت امام راحل و پرهیز از گرفتار شدن فرزندان شریفش به بازی های سیاسی از سوی جوانان آبادانی صورت گرفت که در نوع خود جالب توجه بود.

البته نمی توان از اثرگذاری فوق العاده ی  احترام ویژه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نسبت به سید حسن خمینی به آسانی عبور کرد.وی در عین کسالت و مشکلات جسمی راه دور را طی کرد تا فرزند مرحوم حاج سید احمد خمینی را همراهی کرده باشد.

لذا نقطه مشترک همه رویدادهای ذکره شده ، حفظ حرمت بیت گرانقدر حضرت امام خمینی به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی بود. حرمتی که باعث شد سید حسن خمینی نیز در نهایت احترام ، آن را پاسخ دهد.

آخر اینکه باز هم دست کسانی که نه امام(ره) را قبول دارند و نه به پیمودن راه آن حضرت اعتقاد ، از فتنه گری کوتاه ماند و این پایان خوشی بود بر مراسم سالگرد مرحوم آیت الله جمی. خدایش بیامرزد.

 1. ناشناس می‌گه:

  باسلام
  درود برحاج آقاابراهیمی که دراین میدان جنگ نرم که ازقبل طراحی شده با هوشیاری توانست نقشه های شوم دشمنان اسلام وولایت رانقش برآب کند.التماس دعا

 2. هادی می‌گه:

  ای کاش متن صحبتهای حاج آقا ابراهیمی را در این خبر می آوردید ! تشکر

 3. احمد موسوی می‌گه:

  خداوند علمایی همچون حاج آقا ابراهیمی را که انصافا از ذخایر این نظام هستند رو برای انقلاب اسلامی حفظ کند.

 4. ناشناس می‌گه:

  حاج آقا ابراهیمی محبوبیت زیادی در همین مدت کم بین همشهریامون پیدا کردند خدا خیرش بده

 5. ناشناس می‌گه:

  دروود بر حاج آقا ابراهیمی

 6. امیر می‌گه:

  هوش وتدبیر وبصیرت حجت الاسلام حاج شیخ علی ابراهیمی امام جمعه معززآبادان ستودنی است”ایشان مایه افتخارخوزستان میباشند”انشاالله آبادانی ها ازصراحت بیان ونفوذ ایشان درپیشرفت وتعالی آبادان بهره واستفاده لازم رابنمایند”بیاددارم همین یک ماه پیش درجلسه ای که درتهران باحضوریکی ازمعاونین اسبق وآبادانی وزارت علوم ویکی ازمشاورین اسبق وزارت صنایع که ازسرداران سپاه میباشندداشته ایم وقتی به یکباره صحبت ازخوزستان وآبادان آمدباشنیدن نام حجت الاسلام ابراهیمی برخودبالیدم که نام وپیگیریهای ایشان تاچه اندازه درسطح کشورزبانزد مدیران است”برای این عزیزآرزوی توفیقات روزافزون وسلامتی راازخداوندمتعال خواستاریم”
  پاسخ دادن

 7. ناشناس می‌گه:

  باسلام وتشکر لطفا مشروح خبر وبفرستید،ممنون میشیم