تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۹:۴۸
کد مطلب : 39431
در رامشیر:

موضوعی که دهان به دهان می چرخد/گزارش عجیب اداره اوقاف رامشیر از عملکرد سال۹۲

این روزها در رامشیر بحثی بر سر زبان ها افتاده که تامل برانگیز است،اداره اوقاف رامشیر ۵ ماه پس از پایان سال۹۲ گزارشی از عملکرد خود در سال گذشته را با چاب چند بنر و نصب در اماکن مختلف شهرستان به نمایش عموم در آورده است که باعث ایجاد حرف و حدیث هایی شده است.

 

 

اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رامشیر اخیرا بنرهایی را در  چند جای شهر رامشیر نصب کرده که کمتر بیننده ای از دیدن آن متعجب نشد!

به گزارش عصر آبادان  به نقل از رامشیرخبر در گزارش عملکرد سال ۹۲ موارد جالبی آمده است که هر بند از آن می تواند بحث مفصلی داشته باشد:

-تربیت ۱۱۰۰ دانش آموز قرانی در رشته حفظ

-کمک هزینه تحصیلی به ۶۰۰ یتیم به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان

-محفل انس با قرآن در پدافند جنوب غرب

-محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری در مسجدامیرالمومنین

-طرح مهر تندرستی ویژه مداوای بیماران نیازمند در مسجد امام(ره)

-جذب اعتبار ۳۵ میلیون تومانی جهت کمک به مساجد

-۲۰ میلیون ریال کمک به مدرسه استثنایی

20140811_oghaf1

در مورد مسایل مالی نمی توان به راحتی اظهار نظر کرد چرا که نیازمند مستندات ویژه خود است؛ هر چند کمک هزینه های ذکر شده از جمله مبلغ ۱۲۰ میلیون تومانی را می توان براحتی از نهادهای آموزشی استعلام نمود اما هرچه هست این آمار تعجب اغلب مخاطبان را برانگیخته است و به نوعی از دیدن این اعداد و ارقام و مقایسه آنها با دانسته های خود جا خورده اند.

در همین راستا یک منبع آگاه اذعان داشت که بخشی از این آمار مربوط به یکی از نهادهای قرآنی مستقل در شهرستان است.

مطلب دیگر  “تربیت ۱۱۰۰ دانش آموز در رشته حفظ” است که به سادگی می توان به صحت یا عدم آن پی برد. برای اثبات آن می توان از این اداره خواست تا نصف این تعداد، بلکه ۱۰۰ یا حتی ۵۰ نفر دانش آموز تربیت شده در این رشته را به مردم معرفی نماید!

افزون بر آن و با پذیرش صحت تمامی مبالغ ذکر شده جمع تمامی این مبالغ ۲۳۹ میلیون تومان می باشد و اگر هزینه های محافل را نیز بدان بیفزاییم، می شود ۲۵۰ میلیون!

حال در نظر بگیرید که بعلت  وقف تمام شهرستان رامشیر، در تمامی منابع و درآمدهای نفت، گاز، معادن و … سهمی برای اداره اوقاف رامشیر وجود دارد که از این حیث می توان آن را به صورت بالقوه یکی از پردرآمدترین ادارات اوقاف کشور دانست و با این پیشفرض، ۲۵۰ میلیون تومان مبلغی ناچیز و غیرقابل ذکر و منتی خواهد بود!