تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۳:۵۹:۳۹
کد مطلب : 55556
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه آبادان :

میدان مبارزه عوض شده اما تهدیدها و خطرها همچنان وجود دارد/ بسج به معنای واقعی خود را وقف اسلام وانقلاب کرده است

حجت الاسلام والمسلمین جلالی گفت:بسیج بعد از جنگ تمام نشد بلکه پویا تر نیز شد. اگر یک زمانی در دوران جنگ تحمیلی نیاز بود این نیروی مردمی تفنگ به دست بگیرد و از این نظام دفاع کند امروز نیز در عرصه های دیگری این نیروی عظیم الهی در حال خدمت به کشور است.

jalali-sheikh

حجت الاسلام والمسلمین جلالی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه آبادان در گفت و گو با عصر آبادان با اشاره به سالروز تاسیس بسیج اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث شد بسیج از سوی حضرت امام(ره) تاسیس شود ، نیاز به وجود یک نهاد مردمی برای حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بود.البته اهمییت اقدام حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل بسیج بعدها به همه ثابت شد واین دید الهی و نگاه وسیع حضرت امام(ره) در امور را نشان می داد.

وی افزود: این نهاد ارزشمند ، در دوران جنگ ، در خط مقدم نبرد با دشمنان قرار گرفت و با رشادت و صلابت در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کرد.آن هم دشمنی به نام رژیم بعث عراق که از سوی ۲۱ کشور غربی و عربی مورد حمایت قرار گرفته بود.اماآنچه این کشور را در مقابل دشمنان پیروز کرد وجود همین شجره ی طیبه بود.

جلالی خاطر نشان کرد: البته بسیج بعد از جنگ تمام نشد بلکه پویا تر نیز شد. اگر یک زمانی در دوران جنگ تحمیلی نیاز بود این نیروی مردمی تفنگ به دست بگیرد و از این نظام دفاع کند امروز نیز در عرصه های دیگری این نیروی عظیم الهی در حال خدمت به کشور است.در واقع باید گفت تنها میدان مبارزه عوض شده است وگرنه تهدیدات و خطرات بر علیه این ملت و انقلاب همواره بوده و هست و لذا حضور بسیج برای پاسداری از ارزش ها ضرورت فوق العاده ای داشته و دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه آبادان یادآور شد: بحمداله خدمات ممتازی در دوران بعد از جنگ تحمیلی ، از سوی بسیج و در عرصه های مختلف صورت گرفت که از نمونه های آن می توان به بسیج سازندگی اشاره کرد.واقعیت این است که بسیج به معنای واقعی خود را وقف نظام و انقلاب کرده است.

 

وی گفت: اگر امروز دشمنان دست دراز می کنند تا با ما مذاکره کنند نتیجه ی جایگاهی است که انقلاب اسلامی در جهان به آن رسیده و این مرهون ولایت فقیه و بسیجیان پا در رکاب مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: دشمنان به خوبی می دانند که نبرد مستقیم با ایران بی نتیجه است.آنها می دانند تا زمانی که عطر ولایت فقیه در این کشور استشمام می شود و تا موقعی که از مناره های مساجد این مرز وبوم ، صدای اذان به گوش می رسد و مادامی که جوانان بسیجی با روحیه شهادت طلبی در این خاک وجود دارند، جنگیدن با ایران اسلامی احمقانه است و لذا مجبورند از در مذاکره با این ملت وارد شوند . این عزت و بالندگی به برکت چتری به نام ولایت فقیه است که بر سر این کشور گسترده شده است.