تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۵:۳۴
کد مطلب : 114754

میزان آلودگی هوای آبادان؛ ۹ برابر حد مجاز

رییس اداره پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تداوم پدیده گرد و غبار گفت: در حال حاضر میزان غلظت ریزگردها در شهر آبادان به ۹ برابر حدمجاز رسیده است

رییس اداره پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تداوم پدیده گرد و غبار گفت: در حال حاضر میزان غلظت ریزگردها در شهر آبادان به ۹ برابر حدمجاز رسیده است.

سیروس کریمی اظهار کرد: در ساعت ۹ صبح امروز شنبه(۲۹ خرداد ماه) میزان غلظت آلاینده‌های ناشی از ریزگردها در شهر اهواز ۶۵۲ میکروگرم بر مترمکعب و ۴ برابر حدمجاز بوده است.

وی با بیان این که میزان استاندارد غلظت آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، افزود: میزان غلظت آلاینده‌های ناشی از ریزگردها در ساعت ۹ صبح امروز در شهر آبادان نیز ۱۳۰۸ میکروگرم بر مترمکعب و ۹ برابر حد مجاز و در امیدیه ۱۰۴۸ میکروگرم بر مترمکعب و ۷ برابر حد مجاز اندازه‌گیری شده است.

کریمی ادامه داد: همچنین امروز میزان غلظت ریزگردها در هوای شهر سوسنگرد ۶۷۲، شوشتر ۶۷۲، شادگان ۸۸۲ میکروگرم بر مترمکعب اندازه‌گیری شده است.

رییس اداره پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان عنوان کرد: روز گذشته (جمعه) بیشترین میزان آلودگی هوای ناشی از پدیده گرد و غبار در شهر آبادان با ۱۵ برابر حد مجاز بوده است.

مرجع / ایسنا