تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۳:۱۷
کد مطلب : 52883
معاون فرماندار ویژه آبادان خبر داد

میزبانی آبادان از ۳۰ شهید دوران دفاع مقدس

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان از میزبانی ۳۰ شهید دوران دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: میزبانی آبادان از 30 شهید دوران دفاع مقدس

به گزارش عصر آبادان ، سیدمحمد مولوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان از میزبانی ۳۰ شهید دوران دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: به منظور استقبال پرشور و مناسب از این شهدا هماهنگی‌های لازم با تمام دستگاه‌های اجرایی شهر به انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: طبق برنامه پس از تحویل پیکر شهدا در شلمچه توسط کاروان اعزامی متشکل از مسئولان و جمعی از مردم آبادان پیکر پاک این شهدا به سمت آبادان روانه می‌شود که در طول مسیر نیز صدا و سیما اقدام به تصویر کشیدن این حرکت خواهد کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به اینکه کار فضاسازی محیط شهری توسط شهرداری و ساماندهی دانش‌آموزان برای شرکت در آئین استقبال توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود، تصریح کرد: در مسیر حرکت کاروان استقبال از شهدا به طور قطع در دو تا سه محل برای استفاده مردم از فیوضات معنوی حضور این شهدا در شهر ولایی آبادان توقف خواهیم داشت.

به گفته مولوی برپایی ایستگاه‌های صلواتی در طول مسیر استقبال، نثار شاخه‌های گل بر پیکر پاک شهدا توسط دانش‌آموزان و انجام نوحه‌سرایی و مداحی توسط تعدادی از ذاکران اهل بیت از دیگر برنامه‌های جنبی این آیین معنوی است.

وی گفت: از آنجایی که تمام شهروندان آبادانی امکان همراهی و یا حضور در مسیر حرکت شهدا را ندارند، لذا طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته آیین باشکوهی در محل مصلی در ساعت ۱۸ بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

مولوی از سخنرانی، مداحی و سینه‌زنی به عنوان برخی از برنامه‌های این آئین نام برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح به نقل از فرمانده قرارگاه کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر مطهر و گلگون کفن ۷۵ شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس سه‌شنبه ۲۰ آبان جاری از مرز شلمچه به کشور باز می‌گردند.

به گفته سردار میرفیصل باقرزاده پیکر مطهر این شهدا در هفدهمین مرحله از تفحص برون‌مرزی نیروهای قرارگاه کمیته جستجوی مفقودان در مناطق عملیاتی فاو، العماره و مجنون کشف شده‌اند، این شهدا مربوط به عملیات‌های خیبر، والفجر ۸ و تک‌دشمن در سال‌های ۶۵ و ۶۶ در زبیدات و از لشکرهای ۳۱ عاشورا، هشت نجف، ۲۱ امام رضا(ع) و حمزه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند.

پیکر مطهر این شهدا پس از ورود به مرز شلمچه به شهرهای خرمشهر، آبادان و شادگان منتقل و پس از برگزاری آیین بزرگداشت این شهدا به مقر معراج شهدای اهواز برای شناسایی منتقل می‌شوند.

   منبع: فارس