تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۹:۴۰
کد مطلب : 70674
حسینی؛

می خواستم ویلیامز را کتک بزنم! / کی روش با قبول مربیگری ایران لطف کرده

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: «از هر ۲۴ بازیکن حاضر در تیم ملی در مورد کی روش بپرسید مطمئنم تمام آنها دوست دارند او در تیم بماند.»

سیدجلال حسینی مثل همیشه یکی از بهترین‌های ما در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بود. مدافعی که نمایشی مقتدرانه و باثبات در ترکیب تیم ملی ارائه داد.

حسینی در یک گفتگوی بلندبالا درباره وضعیت تیم ملی و جام ملت‌های آسیا صحبت کرده است.

* می‌دانی که لحظاتی پس از اشتباه بنجامین ویلیامز، این داور استرالیایی تا چه اندازه در بین هواداران فوتبال کشور منفور شد؟

– بله، این حالت در خود ما هم به وجود آمد. او اشتباه بزرگی انجام داد که برای ما تاوان سنگینی داشت. وقتی مهرداد پولادی از زمین بیرون رفت یکی از ارکان اصلی تیم را از دست دادیم آن هم در اوایل بازی. من خیلی خودم را کنترل کردم تا در حین بازی با او درگیر نشوم چون دوست داشتم به او بفهمانم که چه اشتباهی مرتکب شده است، گرچه در طول بازی امیدوار بودم در پایان برنده شویم و این موضوع را از یاد ببرم اما وقتی بازی را با شکست عوض کردیم حسی را که نسبت به او داشتم بدتر شد.

* کارشناسان فوتبال معتقد بودند ایران در مرحله گروهی خیلی بااحتیاط و با نتایج ضعیف حریفان خود را از پیش رو برداشت. آیا این خواسته تیم ملی ایران بود یا دیکته شدن قدرت تیم‌های عربی به ما؟

– باید اول این را بگویم که این سبک فوتبال که خوب دفاع کنی و خوب ضدحمله بزنی به اسپانیا کمک کرد تا در جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی قهرمانی شود. ما هم بیش از یک سال است که با همین سیستم دفاعی و ضدحمله تمرین می‌کنیم و مسابقه می‌دهیم. حالا سوال من از کارشناسانی که این موضوع را عنوان می‌کنند این است؛ ظرف دو اردوی اخیر چطور کارلوس کی روش می‌توانست کل سیستم تاکتیکی تیمش را تغییر دهد؟ ما با همین سبک در جام جهانی بازی کردیم و همه بازیکنان به خوبی با این نوع روش فوتبال آشنا هستند. حتی نفرات جدیدی که به ترکیب تیم اضافه شدند هم چون با همین سبک در اردوهای قبلی شرکت داشتند خیلی زود در ترکیب اصلی تیم جا افتادند. همین کره جنوبی به همین شکل تا فینال بالا رفت ضمن اینکه در یک تورنمنت کادر فنی باید میزان توان جسمی و شرایط بدنی بازیکنانش را هم تنظیم کرده و طوری تقسیم کند که بتواند تا روز آخر تیمی آماده و سرحال داشته باشد.

* زوج خوبی با پورعلی گنجی تشکیل داده بودی؟

– من قبلا با هادی عقیلی در این پست بازی می‌کردم. وقتی عقیلی به تیم ملی نیامد، پژمان منتظری جایگزینش شد. پژمان بازیکنی باتجربه بود و به خوبی از پس وظایفش در این پست برمی آمد. امیرحسین صادقی هم چنین شرایطی داشت اما پورعلی گنجی که در این دوره کنار من قرار گرفت از همان روز اول و بازی نخست نشان داد که بی دلیل برای حضور در این پست انتخاب نشده است. کارلوس کی روش مربی باهوش و بادقتی است. او به خوبی بهترین کسی که می‌توانست این کار را انجام بدهد انتخاب کرده بود. جالب اینکه مرتضی هم دارای اعتماد به نفس خیلی خوبی است و خیلی زود توانست هماهنگی‌اش را کنار من و نفر کنار دستی‌اش که غفوری باشد، به دست بیاورد. شک ندارم که آینده خیلی خوبی در انتظار پورعلی گنجی است.

* از لحظه حذف تیم ملی این بحث مطرح شد که کارلوس کی روش در تیم ملی بماند یا نه. نظر تو چیست؟

– در شرایطی که فوتبال ما دارد با مشکلات عدیده و معضلات زیادش واقعا کارلوس کی روش لطف می‌کند که هدایت تیم ملی ما را در دست گرفته است. تعارف نداریم اما همه ما می‌دانیم که وضعیت فدراسیون فوتبال ما چندان رو به راه نیست. ما یک زمین خوب برای تمرین تیم ملی نداریم، چیزی که از ابتدایی‌ترین ملزومات برای برگزاری یک اردوی چند روزه هر تیم است. نبود لباس خوب و مشکلاتی از این دست همه و همه ثابت می‌کند که ما در چه شرایطی مشغول کار هستیم. حالا با این وضعیت شما نگاهی به مسابقات تیم ملی بیندازید، هر زمان یکی از بچه‌ها گل می‌زند کل نیمکت تیم ملی برای خوشحالی از جا کنده می‌شوند، چه من که آن ته زمین هستم و چه بازیکنان روی نیمکت. این حس خوب بین نفرات تیم ملی حاکی از چیست؟ این نشان می‌دهد که تا چه اندازه بازیکنان تیم یکدست هستند. لطفا از هر ۲۴ بازیکن حاضر در تیم ملی این سوال را بپرسید وقتی همه آنها جواب دادند من هم جوابم را می‌دهم ولی حالا می‌گویم از همین الان مطمئنم تمام آنها دوست دارند کارلوس کی روش در تیم بماند. تیم ملی ما این روزها یک تیم باشخصیت است که هم فوتبال را خوب بازی می‌کند و هم جو بسیار عالی بین کادر فنی و بازیکنانش وجود دارد. من هم به شخصه دوست دارم کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی باقی بماند.

ایران ورزشی