تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۹:۲۲
کد مطلب : 45759
تاکید بر پیگیری سیاست‌های کلی علم و فناوری

نامه دبیر شورای انقلاب فرهنگی به رهبری

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر پیگیری سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری تأکید کرد.

در پی ابلاغ سیاست‌های علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در نامه‌ای ضمن تشکر از مقام معظم رهبری، بر پیگیری سیاست‌های ابلاغی معظم له تأکید کرد.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

« ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری فرصت ارزشمندی را برای نهضت علمی کشور و نخبگان، دانشمندان و دانشگاهیان فراهم می‌کند تا اهداف عالیه انقلاب اسلامی را در پایه گذاری تمدن نوین اسلامی تحقق بخشند.

نهضت علمی که با پرچمداری حضرتعالی از بیش از دو دهه اخیر در کشور آغاز شده است و به اذعان صاحبنظران و دانشمندان منصف جهان تحولات، دستاوردها و پیشرفت‌های شگرفی را در عرصه‌های مختلف علم و فناوری کشور پدید آورده است.

بی تردید دستیابی به این جایگاه و حصول این دستاوردها مرهون راهبری، هدایت و حمایت مستحکم، همه جانبه و مستمر حضرتعالی از نظام علم و فناوری و دانشمندان کشور بوده است و امروز نیز بیش از گذشته این نقش بی بدیل را شاهد هستیم.

تاکید بر تهیه و اجرای اسناد راهبردی علم و فناوری کشور، همچون نقشه جامع علمی کشور و سندهای بخشی  و تخصصی ذیل آن و نیز ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری، نمونه‌هایی از جایگاه مهم و راهبردی علم و فناوری در نزد رهبری عزیز انقلاب است.

ضمن قدردانی و سپاس از رهبر معظم انقلاب به خاطر ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری، امیدواریم از ظرفیت‌های فراهم آمده از ابلاغ این سیاست‌ها، شتاب حرکت علمی و فناوری کشور بیش از گذشته استمرار یافته و تمامی دانشگاهیان و دانشمندان با جدیت دستاوردهای این عرصه مهم را صیانت و تلاش های بی وقفه خود را برای رسیدن به قله‌های علم و فناوری بیش از گذشته ادامه داده تا شاهد مرجعیت علمی ایران اسلامی در جهان باشیم.»

منبع: فارس