تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۳:۰۲
کد مطلب : 30437

نامه ی جمعی از پذیرفته شدگان آزمون شرکت نفت به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس: وزارت نفت به وعده ی خود در خصوص آزمون استخدامی عمل کند

جمعی از پذیرفته شدگان آزمون شرکت نفت با ارسال نامه ای به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس خواستار تحقق وعده های وزارت نفت در این زمینه شدند.

595964_dbmTWGzO

به گزارش عصر آبادان : جمعی از پذیرفته شدگان آزمون شرکت نفت نامه ای به دکتر روحانی و نمایندگان مجلس نوشته اند که یک نسخه از آن در اختیار عصر آبادان قرار گرفته است. در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی
به : نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
از طرف : یکی از شرکت کنندگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۲
موضوع : درخواست برای پیگیری نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۲
گیرندگان : نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
به استحضار میرساند ، اینجانب یکی از شرکت کنندگان آزمون استخدامی سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران ( این آزمون جزء طرح مهرآفرین نبوده است ) که با وجود حدود ۱۲۹۰۰۰ شرکت کننده لقب بزرگترین آزمون استخدامی تاریخ کشور را به خود گرفت ، میباشم .
از ابتدای شروع آزمون ما شاهد بدقولی های مسئولان وزارت نفت بوده ایم . در ابتدا در دفترچه راهنمای آزمون ذکر گردیده بود که کلیه مراحل آزمون استخدامی تا قبل از پائیز ۹۲ انجام خواهد شد .
در روز های ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۲ آزمون کتبی انجام شد .در این آزمون حدود ۱۲۹ هزار نفر برای تصدی حدود ۲۵۰۰ ردیف شغلی به رقابت پرداختند و آقای سلحشور از  لینک رسمی خبر  “اعلام نتایج آزمون استخدامی نفت تا دو هفته دیگر” خبر دادند. و در نهایت نتایج آزمون کتبی پس از تعویقات مکرر در اواسط تیر ماه اعلام گردید. و باز پس از به تعویق انداختن مکرر زمان مصاحبه ها در مهر و آبان ۹۲ اعلام شد که این امر به وقوع پیوست.

سوال : اگر قرار بر لغو آزمون بود چرا مصاحبه ها را انجام دادند ؟ در حال که روند تمامی استخدام های دیگر ارگان های جزء طرح مهرآفرین  تا قبل از شهریور ماه با نظر هیئت محترم دولت متوقف گردیده بود ) . پس از پایان مصاحبه ها ، مصاحبه کنندگان به طور شفاهی اظهار داشتند که نتایج نهایی در” اواخر آذر ماه یا اوایل دی ماه”  اعلام می گردد.  در اوایل دی ماه لینک اصلی “تارنمای آزمون شرکت ملی نفت ایران : azmoon.nioc.ir ” خبر زیر را منتشر کرده است :
*قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کتبی اردیبهشت ماه شرکت ملی نفت که در مصاحبه های استخدامی مهر و آبان جاری حضور یافته اند:
نتایج نهائی مصاحبه های استخدامی ، نیمه اول بهمن ماه صرفاً از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد .***

با گذشت چند ماه از شروع سال جدید خبر فوق هنوز در تارنمای azmoon.nioc.ir خودنمایی میکند .و مسئولان وزارت نفت حتی زحمت به روز رسانی این تارنما را به خود نمی دهند.
همانطور که امام راحل (قدس سره الشریف) فرمودند : مجلس در راس امور است ، و بنا بر همین فرمایش خواستار پیگیری این آزمون از طریق شما نمایندگان ملت ایران هستیم . خواسته ما از شما نمایندگان محترم این است که در صورت امکان اقدامات لازم را برای تعیین تکلیف متقاضیان این آزمون مبذول فرمائید.
رونوشت : خبرگزاری های داخلی
با تشکر از زحمات و پیگیری شما نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در حفظ حقوق ملت مسلمان ایران

————

متن نامه جمعی از پذیرفته شدگان آزمون نفت به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری
سلام علیکم
بدون شک ۲۴ خرداد ۹۲ یکی از روزهای فراموش نشدنی تاریخ انقلاب اسلامی است، روزی که مردم ایران با حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بار دیگر با آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله عالی) بیعت نموده و با رای به شما رییس جمهور محبوب خواستار بازگشت اعتدال، راستگویی، قانون گرایی، دوری از تبعیض، وفای به عهد و ضابطه مندی به فضای جامعه شدند. اما چند روز قبل از انتخابات یعنی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه ۹۲روزهای سرنوشت سازی برای بسیاری از خانواده های ایرانی بود، چرا که در این روزها آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با نزدیک به ۱۲۹ هزار شرکت کننده (که بعدها لقب بزرگترین آزمون استخدامی کل کشور را بخود اختصاص داد) برگزار گردید. نتایج اولیه این آزمون در اواخر تیرماه اعلام شد. پس از آن و با روی کار آمدن دولت جنابعالی مصاحبه های استخدامی در مهر و آبان ۹۲ برگزار گردید، قطعا برگزاری منظم و عادلانه مصاحبه ها توسط وزارت زیرمجموعه دولت حاضر نشان از پیگیری و حسن توجه دولت به آزمون استخدامی شرکت نفت بود.
رییس جمهور محبوب، در ابتدا سایت آزمون، دی ماه را تاریخ اعلام نتایج نهایی مصاحبه های استخدامی ذکر کرد و سپس این تاریخ به نیمه اول بهمن ماه تغییر نمود، اما هم اکنون که بیش از سه ماه از نیمه اول بهمن ماه ۹۲ گذشته است نه تنها نتایج مصاحبه ها اعلام نشده بلکه هیچ تاریخ جدیدی نیز در سایت رسمی آزمون برای اعلام نتایج ذکر نشده است.
استخدام بی رویه، رابطه محور و گسترده در شرکت نفت و سایر ارگان های دولتی در هشت سال گذشته بر کسی پوشیده نیست، اما پذیرفته شدگان آزمون مذکور افرادی هستند که تنها با توکل بر خداوند متعال و تلاش فراوان موفق شده اند در زمره سه درصد پذیرفته شده آزمون قرار گیرند، این افراد در مدت بیش از یکسال از برگزاری آزمون تحت فشارهای روانی زیادی قرار گرفته و موقعیت های شغلی فراوانی را از دست داده اند، با توجه به اینکه تمام پذیرفته شدگان از قشر جوان جامعه می باشند، وضعیت زندگی و ازدواج این افراد نیز به اعلام نتایج این آزمون گره خورده است. لذا از شما رییس جمهور محترم تقاضا داریم دستور فرمایید وزارت نفت وعده خود در مورد اعلام نتایج در نیمه اول بهمن ماه را بیش از این به تاخیر نینداخته، و بدینوسیله ضمن پایان دادن به نگرانی های خانواده های داوطلبین، روحیه تلاش را همچنان در قلب تمامی جوانان این سرزمین زنده نگاه دارید. سخن را با حدیثی از مولایمان امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام به پایان می بریم که فرمودند: همانا عهد و پیمانها گردن بندهایی هستند در گردن‌ها تا روز قیامت. کسی که پیوند آنها را نگهدارد ﴿وفای به عهد کند﴾، خداوند او را به مقصود می‌رساند و کسی که آن عهدها را بشکند، خداوند او را به خودش واگذارد.
امید ما بعد از خداوند یکتا به تدبیر شماست.
با تشکر
جمعی از پذیرفته شدگان آزمون شرکت نفت وخانواده های ایشان
naft.somee.com
تعداد امضاء جمع آوری شده : ۶۵۷

  1. بیکار می‌گه:

    دیگه داره کم کم ۲ سال میگذره از قبولی ولی هنوز نتایج رو اعلام نکردند. من که فکر نمی کنم نتیجه ای در کار باشه

  2. دلاوریم می‌گه:

    درود بر شما . درود بر این رسالت اطلاع رسانی شما. ان شالله همیشه پایدار و مقاوم باشید