تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۵۹:۳۷
کد مطلب : 84642

نام پرچمدار جهانی بعدی سونی +عکس

هفته پیش بود که سونی موبایل ژاپن، اکسپریا زد ۴ را معرفی کرد. این رونمایی فقط برای بازار ژاپن بود و نسخه جهانی این دستگاه غایب از نظرات است!

به نقل از صبحانه،  این اکسپریا زد ۴ که در ژاپن معرفی شد را نمی توان در حد یک نسل ارتقا دانست. تفاوت ها جزئی است و به همین دلیل احتمالا سونی برای ارایه جهانی پرچمدار بعدی خود، به فکر نامی باشد که نشان دهد این دستگاه یک به روزرسانی روی اکسپریا زد ۳ است.

اسمی که مد نظر است، چیزی شبیه به Xperia Z3+ است که البته این نام با لو رفتن یک سند از داخل سونی، تقریبا قطعی شده است. سونی با اریه یک White paper برای قاب SCR30 که مخصوص اکسپریا زد ۴ است، دستگاه های سازگار با این قاب را لیست کرده است. در این لیست نام دو دستگاه دیده می شود، Xperia Z4 و Xperia Z3+ .

این نشان می دهد که سونی سال ۲۰۱۵ را هم می خواهد با یک به روزرسانی کوچک روی اکسپریا زد ۳ پشت سر بگذارد و شاید اگر انتظار یک انقلاب یا یک دستگاه متحیر کننده را داریم، باید منتظر اکسپریا زد ۵ یا چیزی شبیه به آن باشیم. اگر درباره مشخصات اکسپریا زد ۳ + که همان اکسپریا زد ۴ خواهد بود بپرسید، باید تفاوت های آن را با زد ۳ در موارد زیر دید:

دوربین جلو ۵ مگاپیکسلی

فریم آلومنیومی براق

پورت میکرو USB بدون کاور

پردازنده اسنپدراگن ۸۱۰

در خوب بودن اکسپریا زد ۳ هیچ شکی نیست اما این که یک آپدیت روی این دستگاه بتواند سونی را یک سال یا شاید ۶ ماه دیگر، در بازار سر پا نگاه دارد، کمی بعید است. اگر به رقبا نگاهی بیاندازید، متوجه علت شک ما می شوید. آیا این تصمیم سونی صحیح است؟ +Xperia Z3 را چطور می بینید؟

 

انتهای پیام/ن

کلید واژه