تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۶:۱۸
کد مطلب : 57793

نان‎های تایلندی عجیب +تصاویر

نانهای ترسناک یک نانوای تایلندی به جاذبه جدید گردشگری تایلند تبدیل شده اند.

یک نانوای تایلندی و خانواده اش از چند سال قبل به ابتکار ترسناکی دست زده و اقدام به پخت نانهایی می کنند که شبیه اجزای بدن انسان بوده و بسیار پرطرفدار هستند.

چند ماه قبل یک سایت معتبر جهانی در حوزه صنعت گردشگری اقدام به انتشار گزارشی درباره این نانها کرد که نانوایی تایلندی آنها را  به شکل اعضای بدن انسان درآورده و با رنگهای خوراکی خوش بو شیرین رنگ آمیزی می کند که حاصل آن تبدیل شدن این نانوایی به جاذبه گردشگری جدید تایلند و راه اندازی چند شعبه دیگر آن در نقاط مختلف بانکوک و شهرهای چیانگ مای، پاتایا، ساموت پراکان، پوکت، خن کائن، نونتابوری و دیگر شهرهای ساحلی این کشور در منطقه خلیج تایلند است.

در این شرایط پیش بینی می شود  تایلند در سال جاری میلادی میزبان بیش از ۲۵ میلیون گردشگر باشد که بیشتر آنها از کشورهای اروپایی،  آمریکا، کانادا و همسایگان این کشور هستند، این در حالی است که تایلند در سال ۲۰۱۳ میزبان بیش از ۲۶ میلیون گردشگر بود و تا قبل  از بحران سیاسی اخیر نیز پیش‌بینی می‌شد که این کشور در سال جاری میلادی میزبان حدود ۲۸ میلیون گردشگر باشد.

اعتراضات سیاسی چند ماهه علاوه بر کاهش گردشگران تایلند حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به صنعت گردشگری این کشور زیان وارد کرد و باعث شد که ۵۲ کشور با قراردادن تایلند در فهرست اخطار، از گردشگران خود خواستند به این کشور و به ویژه شهر  بانکوک سفر نکنند، هر چند که از ماهها قبل تمامی اخطارها لغو شده اند.

در سال ۲۰۱۰ نیز درگیریها بین دولت و معترضان در مناطق گردشگری بانکوک روی داد، گردشگران فراوانی را از این کشور فراری کرد. در سال ۲۰۰۸ نیز اعتراضات سیاسی در تایلند که تعطیلی هشت‌ روزه چند فرودگاه این کشور را به همراه داشت، بزرگترین بحران تاریخ صنعت گردشگری تایلند را رقم زد.

در حال حاضر  در حدود ۲ میلیون‌ نفر  به طور مستقیم و غیرمستقیم در صنعت گردشگری تایلند که به سرزمین هزار معبد شهرت  دارد به کار اشتغال دارند و درآمدهای حاصل از این صنعت در حدود ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص  داده است.

منبع: فارس