تاریخ انتشار خبر: ۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۴:۴۳
کد مطلب : 46641
نصیرشلال در اینچئون حذف شد

ناکامی عجیب وزنه‌برداری +واکنش‌ها

نواب نصیر شلال با ناکامی در حرکت دوضرب در جمع ۷ وزنه‌بردار ششم شد. حذف ناباورانه او واکنش های متعددی به دنبال داشت.

 
 
 
 
 نواب نصیر شلال با ناکامی در حرکت دوضرب در جمع ۷ وزنه‌بردار ششم شد.

نواب نصیرشلال در آخرین حرکت یک‌ضرب خود وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی را بالای سر برد.

مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری بازی‌های آسیایی در تالار مون لایت فستیوال اینچئون آغاز شد که نواب نصیر شلال در حرکت یک‌ضرب در نهایت وزنه ۱۸۱ کیلوگرم را بالای سر برد.

نصیرشلال در اولین حرکت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم را بالای سر برد. وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی، دومین وزنه‌ای بود که نواب آن را مهار کرد و در سومین حرکت نماینده وزنه برداری کشورمان وزنه ۱۸۴ کیلوگرم را از دست داد تا با ثبت رکورد ۱۸۱ کیلو به کارش در یک‌ضرب خاتمه دهد.

نصیرشلال از دور مسابقات خارج شد

نواب نصیر شلال با ناکامی در حرکت دوضرب در جمع ۷ وزنه‌بردار ششم شد.

نواب نصیرشلال با ناکامی در مهار وزنه‌های ۲۱۷ و ۲۱۹ کیلوگرمی در دوضرب با مجموع ۱۸۱ کیلوگرم از رسیدن به مدال در وزن ۱۰۵ کیلوگرم باز ماند.

نمایندگان چین، کره جنوبی و ازبکستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

رضازاده: کادر فنی تغییر نمی‌کند

رئیس‌فدراسیون وزنه‌برداری گفت: این وزنه‌ها بارها در طول تمرینات از سوی نصیرشلال زده شده بود اما متاسفانه او نتوانست این کار را در زمان مسابقه انجام دهد.

حسین‌رضازاده پس از ناکامی نواب‌نصیرشلال اظهارداشت: چندین مرتبه به او گوشزد کردیم که در هنگام بالا بردن وزنه پاهایش را بیش‌تر جمع کند اما او این کار را انجام نداد. در تمرینات نیز وزنه را زود می‌انداخت و همین موضوع امروز نیز باعث شد سه چراغ قرمز بگیرد. او نایب‌قهرمان المپیک است و بارها این وزنه را زده بود.

وی ادامه داد: ناراحتی ما اصلا تعجب برانگیز نیست. گفته بودیم دو طلا می‌گیریم و رکورد می‌زنیم که متاسفانه دیگر نمی‌توانیم به این مهم برسیم. در مورد کادر فنی هم بایداشاره کنم که تغییر خاصی مد نظرمان نیست.

دبیر: به نفع وزنه‌برداری است که باقری برگردد

قهرمان سابق کشتی جهان گفت: اگر تیم ملی وزنه‌برداری می‌خواهد موفق باشد باید کوروش باقری دوباره سرمربی این تیم شود.

علیرضا دبیر در پایان رقابت نواب نصیرشلال گفت: برای نواب ناراحتم چرا که مدال نقره در دستانش بود و حتی می‌شد طلا هم بگیرد.

وی ادامه داد: وزنه‌برداری از رشته‌هایی است که برای المپیک حداقل دو مدال طلا را برای این رشته حساب کرده هنوز دیر نیست و امیدواریم آنها در المپیک موفق باشد چرا که برای ورزش ایران رقابت در المپیک بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

دبیر با بیان اینکه از رضازاده خواستم تیم را منسجم کند،‌افزود: امیدوارم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که فدراسیون بتواند از کوروش باقری دوباره استفاده کند. اگر باقری برگردد این موضوع به نفع وزنه‌برداری در المپیک خواهد شد مثل بنا که او هم باید برگردد چرا که مدال‌های ما در المپیک لندن مدیون این دو نفر بود. البته او مشکل قلبی دارد که امیدوارم با برطرف شدن این مشکل بتوانیم شاهد حضور دوباره‌اش در تیم ملی وزنه‌برداری باشیم.

قهرمان سابق کشتی آزاد جهان در مورد وضعیت کشتی‌گیران در بازی‌های آسیایی گفت: آنها اگر خودشان باشند قضیه حل است و حتی انتظار نداریم فراتر از خودشان بخواهند کاری انجام دهند.

زارع: شرایط ما برای جهانی به هم ریخت

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: وزنه‌بردار ایرانی دسته ۱۰۵ کیلوی کشورمان ۲۰۰ بار در تمرینات، وزنه ۲۲۰ کیلویی را زده بود!

بهمن زارع در پایان رقابت نواب نصیرشلال گفت: نواب ۲۰۰ دفعه وزنه ۲۲۰ کیلویی را در تمرینات زده بود اما یک جاهایی هست که بدن در حال کار است، روح و روان هم باید به بدن کمک کند.

وی ادامه داد: بالاخره باید مدالی به دست بیاید، تا انگیزه به وجود بیاید. با این شرایط چطور باید به این بچه‌ها انگیزه داد. ورزشکار خودش هم باید تلاش کند. ماه‌ها در اردو بوده‌ایم و باید اینجا نتیجه بگیریم اما می بینیم که چقدر راحت فرصت‌ها را از دست می دهیم.

زارع تأکید کرد: با این وضعیت شرایطمان برای قهرمانی جهان هم به هم ریخت.