تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۴:۵۳
کد مطلب : 38108

ناگفته هایی از دستگیری قاتلان مسلح در دزفول/ فرماندار دزفول: تا دستگیری کامل عوامل قتل، خبر را منتشر نکنید/ ارتکاب قتل در زمان مرخصی از زندان

با دستگیری تمام عوامل جنایت قتل دو جوان در هفته گذشته در دزفول ، برخی ناگفته های این حادثه توسط دزفول امروز منتشر شد.

 

به گزارش  عصر آبادان  به نقل از دزفول امروز: ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه سال جاری یک دستگاه سمند با نزدیک شدن به یک موتور سیکلت در حوالی میدان پل قدیم دزفول با سلاح کلانشینکف، دو راکب موتور سیکلت  را به رگبار بست که متعاقب آن هر دو جوان راکب موتورسیکلت با اصابت چندین گلوله کشته شدند.

زمان، مکان و نحوه این جنایت سبب ایجاد فضای رعب و وحشت در دزفول بود که اطلاع رسانی سریع این خبر توسط “دزفول امروز” که  به استناد منابع آگاه خود عوامل این حادثه را افرادی از شهرک سنجر و با نیاتی طایفه ای و انتقام جویانه معرفی کرده بود  مانع از  انتشار برخی شایعات که ریشه این جنایت را به داعش نسبت می داد، مانع شد.

به گزارش خبرنگار دزفول امروز که دقایقی پس از این حادثه در صحنه حادثه حضور داشتند، از اقدامات گسترده نیروهای امنیتی و نظامی در منطقه و بازبینی فیلم دوربین های یکی از بانک های واقع در نزدیکی محل حادثه برای کارهای شناسایی خبر داد.

۴۸ ساعت پس از این حادثه، مطلع شدیم که دو نفر از عوامل حادثه دستگیر شدند به همین منظور با تماس به مهندس آصفی فرماندار ویژه دزفول پیگیر موضوع شدیم، وی با بیان اینکه که برخی عوامل اصلی این حادثه شناسایی و دستگیر شدند از خبرنگار دزفول امروز بدلیل ادامه داشتن کارهای اطلاعاتی و امنیتی برای شناسایی سایر عوامل، خواست تا انتشار این خبر را چند روزی به تعویق اندازید.

مهندس حبیب آصفی، فرماندار ویژه دزفول از اقدامات گسترده و اشراف بالای اطلاعاتی و امنیتی برای شناسایی عوامل این جنایت خبر داد و گفت: با هر کسی که بخواهد امنیت و فضای آرامش مردم را بر هم بزند، با سرعت و شدت برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد قاضی، امام جمعه دزفول نیز در این باره ضمن خویشتن داری خانواده مقتول، خواستار میانجی گری ریش سفیدان شد و گفت: باید قانون در جامعه حکم فرما باشد و قانون باید افراد متخلف را مجازات کند نه اینکه افراد مبادرت به این کار کنند.

ˈعباس حسینی پویاˈ رئیس دادگستری دزفول نیز از دستگیری ۴ نفر در این باره خبر داد و گفت: در کمتر از ۴۸ ساعت دو نفر مظنون حادثه دستگیر و نفر سوم که قاتل اصلی این حادثه که قصد خروج از مرز و فرار به کشور عراق را داشت در یکی از  شهرهای اطراف دستگیر و به قتل اعتراف کردند و نفر چهارم دستگیر شده فردی بود که قصد فراری دادن قاتل اصلی این حادثه را داشت.

وی در خصوص علت این حادثه نیز گفت:قاتل اصلی این حادثه به قصد انتقامجویی بابت اعدام دایی خود که به دلیل قتل در نزاع طایفه ای اعدام شد دست به این جنایت زد.

حسینی پویا افزود: قاتل با تهیه اسلحه و اجیر کردن چند نفر از دوستانش اقدام به قتل دو جوان اهل روستای سنجر که هیچگونه نقشی در نزاع طایفه ای نداشتند نمود.

معاون مدیر کل دادگستری خوزستان نیز در این نشست ضمن تقدیر از صبوری خانواده مقتولین گفت:قاتل به جرم مواد مخدر زندانی بوده و در تعطیلات عید سعید فطر در مرخصی به سر می برد که اقدام به انتقام جویی خونین کرد.