تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۱:۳۴
کد مطلب : 29392
شیرازی:

نباید با تشر یک مسئول از میدان به در شد / در طرح جامع مدیریت شهری، ادارات گاز، آبفا و برق به شوراها محول می شوند

شهردار آبادان گفت: گفت: ثبات قدم یکی از ارکان اساسی شوراها است و نباید با یک تشر یک مسئول از میدان به در شد، به خاطر مردم نباید میدان را ترک کرد.

به گزارش عصر آبادان ، محمود رضا شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات اعضای شورای اسلامی شهرستان آبادان در محل سرسرای اجتماعات این شورا با اشاره به اینکه پیش از تشکیل شوراها، انواع و اقسام رانتها توسط جریانهای سیاسی در انتخاب شهردار به کار گرفته می شد و اگر از شهرداری خوششان نمی آمد آن را یک شبه تغییر می دادند، افزود: با شکل گیری شوراها چون بخش نظارتی به دولت بر می گشت به همین دلیل برای تعیین شهردار معیارهای مشخصی تعیین  شد و این کار سبب ثبات مدیریتی به ویژه در بحث تعیین شهرداران شد.

Untitled-132-300x161

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مدت زمان اندکی از تشکیل چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاها می گذرد، شورای اسلامی شهر آبادان در همین مدت کوتاه از ما خواستار تدوین یک برنامه پنج ساله توسعه شهری شده که در این خصوص نیز اقدامات صورت گرفته است.

شیرازی تصریح کرد: این برنامه ضمن جلوگیری از پراکندگی اظهار نظرات و سلایق در انجام امور شهری، سبب می شود تا حرکت برنامه ها در جهت و محور مشخصی انجام شود.

شهردار آبادان یادآور شد: بر اساس بررسیها و انجام کارهای کارشناسی شده، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پول نیاز است تا آبادان، آبادان شود و این بدون پیش بینی تورم و سایر موارد است.

شیرازی با بیان اینکه در حوزه اجرایی هر کجا که در کار مردم گره و یا مشکلی وجود داشته شورا وارد عمل شده است، گفت: ثبات قدم یکی از ارکان اساسی شوراها است و نباید با یک تشر یک مسئول از میدان به در شد، به خاطر مردم نباید میدان را ترک کرد

قانون مدیریت جامع شهری در حال آماده سازی است

عضو شورای راهبری تدوین برنامه جامع مدیریت شهری کشور گفت: طرح قانون مدیریت جامع شهری در حال آماده سازی است. پس از تدوین، طرح یاد شده برای تایید و تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی می رود.

شیرازی اظهار کرد: در این طرح شوراها به عنوان دولتهای محلی دیده شده اند و اداراتی همچون گاز، آبفا، برق، کتابخانه ها، بهزیستی و غیره بدون خروج از حوزه پوششی خود به شوراها محول می شوند.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح افق روشنی برای شوراهای اسلامی حاصل می شود.

شهردار آبادان با بیان اینکه در این شورا از حق شوراهای شهر به طور کامل دفاع خواهم کرد، یادآور شد: با قرار گرفتن دستگاه های یاد شده به عنوان زیر مجموعه شهرداری، کارهای آنها به طور تمام در قالب طرح و برنامه ارائه و به انجام می رسد.

به گفته شیرازی با تحقق قانون مدیریت جامع شهری، بیش از ۹۹ درصد از دغدغه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور رفع می شود.

عضو شورای راهبری تدوین برنامه جامع مدیریت شهری کشور تصریح کرد: شهردار تهران، معاونان برخی وزارتخانه ها، نخبگان و اساتید دانشگاهی از اعضای شورای راهبردی تدوین طرح  جامع مدیریت شهرهای کشور به شمار می روند.

مهر