تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۴:۵۷
کد مطلب : 94101
رئیس هیئت والیبال آبادان بیان کرد:

نبود خانه والیبال مشکل والیبالیست‌های آبادانی

رئیس هیئت والیبال آبادان از نبود خانه والیبال به عنوان مهمترین مشکل والیبالیست‌های آبادانی نام برد و گفت: این موضوع باید به طور جدی دنبال و رفع شود.

حمید کوراوند امروز از نبود خانه والیبال به عنوان مهمترین مشکل والیبالیست‌های آبادانی نام برد و اظهار کرد: این موضوع باید به طور جدی دنبال و رفع شود.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های مختلف والیبال پیشتر در محل سالن ولیعصر و زیر نظر مربیان با تجربه به انجام تمرینات خود می‌پرداختند، افزود: متاسفانه این سالن از ما گرفته شد و با عنوان خانه بسکتبال در اختیار هیئت بسکتبال آبادان قرار گرفت و این در حالی‌ است که این هیئت پیش‌تر نیز دارای خانه بسکتبال اما در محل دیگر بودند.

رئیس هیئت والیبال آبادان اضافه کرد: از آنجایی که این سالن در اختیار هیئت بسکتبال و برای انجام تمرینات تیم‌هایشان قرار دارد، لذا تنها می‌توانیم در برخی ساعات معین و محدود این محل را برای تمرینات تیم‌های والیبال در اختیار داشته باشیم.

کوراوند تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام شده موفق به گرفتن سالن فرهنگیان برای انجام تمرینات تیم‌های والیبال شده‌ایم که این محل پس از انجام بهسازی، راه اندازی می‌شود ضمن آنکه یک سالن نیز در منطقه ذوالفقاری در حال راه اندازی هستیم.

وی یادآور شد: سالن‌های یاد شده به هیچ عنوان جوابگوی نیاز تیم‌های والیبالی اعم از خانم‌ها و آقایان نیست و بر این اساس از رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان می‌خواهیم تا در این زمینه تدبیر قابل قبول و عملیاتی اتخاذ کند.

رئیس هیئت والیبال آبادان گفت: در آبادان استعدادهای درخشانی در تمام رشته‌ها از جمله والیبال وجود دارد که حرف‌های زیادی نیز برای گفتن دارند لذا باید آنها را دریابیم، به آنان انگیزه‌های لازم برای کار و تلاش را بدهیم و آنان را به رده‌های بالاتر هدایت کنیم.

کوراوند با اشاره به اینکه ورزش در دنیا به عنوان یک ارزش محسوب می‌شود، افزود: در راستای رسیدن به اهداف عالیه  در مقوله ورزش نهایت تلاش و کوشش خود را به‌کار خواهیم گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کار استعدادیابی از میان دانش آموزان در رده‌های مختلف سنی آغاز شده و این کار همچنان ادامه دارد.

کوراوند خطاب به مربیان تصریح کرد: تمام مربیان باید برای تیم‌های تحت پوششان وقت بگذارند و با وقت شناسی، رعایت نظم و اخلاق الگوهای مناسبی برای سایر والیبالست‌ها باشند.

رئیس هیئت والیبال آبادان در ادامه از برگزاری مسابقات میان تیم‌ها، استعدادیابی، یافتن حامی مالی (اسپانسر) و ارائه راهکارهای عملی برای توسعه ورزش والیبال در آبادان به عنوان برخی وظایف مربیان نام برد و یادآور شد: تهیه تقویم سالانه، تشکیل کمیته فنی، برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری، خرید لباس فرم برای تیم‌ها، بازیکن سازی، استفاده از پیشکسوتان با بهره گیری از تجربه، توان و نقطه نظرات آنها و تلاش در جهت ارتقای جایگاه والیبال از برنامه‌های قابل اجرا توسط هیئت والیبال و مربیان است.

وی در پایان گفت: برگزاری مسابقات بین مدارس با هدف استعدادیابی، تلاش برای رسیدن به مسابقات کشوری، تهیه امکانات مورد نیاز در این رشته ورزشی، تلاش برای احداث زمین والیبال در حاشیه پارکها با کمک شهرداری و شورای شهر، جذب مبلغان ورزشی و مربیان در مدارس و کانونهای فرهنگی، راه اندازی سایت هیئت، دعوت از رسانه ها و صدا و سیما برای اطلاع رسانی عمومی، گزارش‌گیری از روند فعالیت‌ها و کارهای انجام شده، خروج از حاشیه‌ها و تعامل و همراهی با یکدیگر، ارتقای دانش مربیان با برگزاری جلسات آموزشی، برپایی کلاس‌های روانشناسی ویژه مربیان و تلاش برای راه اندازی والیبال ساحلی با توجه به وجود دو رودخانه اروند و بهمنشیر از دیگر برنامه‌های قابل اجرا و مشترک توسط هیئت والیبال و مربیان است.

مرجع / فـارس