تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۱۴:۱۹
کد مطلب : 16314

نتانیاهو بار دیگر به دکتر روحانی اهانت کرد

عصر آبادان: بنیامین نتانیاهو از این که رئیس جمهور ایران، از ارتباط و تعامل ایران با جامعه جهانی سخن گفته ولی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته عصبانی شد وبار دیگر در چند ماه گذشته، به دکتر روحانی اهانت کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از جام نیوز، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که از سخنان رئیس جمهور ایران و تعامل ایران با جامعه جهانی، ناراحت است، پس از سخنان دکتر روحانی با انتشار بیانیه ای عصبانیتش را ابراز کرد و رئیس جمهور ایران را فریبکار خواند.

به نوشته سایت بی بی سی فارسی(bbc persian) بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در واکنش به سخنان حسن روحانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، گفته است رئیس جمهوری ایران به نمایش فریبکارانه حکومت خود ادامه می‌دهد و در حالی از صلح در خاورمیانه حرف می‌زند که حاضر نیست موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.[!]

نخست وزیر اسرائیل در بیانیه خود آورده است: «روحانی در حالی از صلح با کشورهای خاورمیانه سخن می‌گوید که حتی همین امروز از به رسمیت شناختن کشور اسرائیل امتناع می‌ورزد و رژیم او هر روز خواهان نابودی اسرائیل می‌شود.»

رئیس جمهور ایران در پاسخ به کلاوس شواب، دبیرکل مجمع جهانی اقتصاد، که درباره روابط صلح‌آمیز ایران با کشورهای دیگر پرسیده بود، گفت این شامل “همه کشورهایی می‌شود که به رسمیت شناخته‌ایم.” آقای روحانی گفت ایران می‌خواهد تخاصمات خود با همه کشورها را پشت سر بگذارد.
آقای شواب مجددا از رئیس جمهور ایران پرسید که آیا این شامل “همه” کشورها می‌شود؟ که آقای روحانی تاکید کرد منظورش همه کشورهایی است که جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته است.

جمهوری اسلامی ایران [رژیم اشغالگر]اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و مقام‌های عالی حکومت بارها خواهان نابودی اسرائیل شده‌اند.

البته از آغاز روی کار آمدن حسن روحانی، لحن او و مقام‌های دیپلماتیک دولتش نسبت به اسرائیل ملایم‌تر از دولت قبلی بوده است و آنها از اظهارات نظر صریح درباره نابودی اسرائیل خودداری ورزیده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر راستگرای اسرائیل، در همه ماه‌ها اخیر با ابراز بدبینی نسبت به مواضع متفاوت حسن روحانی، او را متهم می‌کند که در پی فریب دادن جامعه بین‌المللی است.