تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۹:۲۲
کد مطلب : 112802
سقوط شاگردان لوزانو به جایگاه چهارم؛

نتایج کامل سومین روز والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ +جدول رده بندی

در پایان سومین روز والیبال انتخابی المپیک تیم ایران در حالی با قبول شکست در برابر فرانسه به جایگاه چهارم جدول رده بندی سقوط کرد که کانادا، چین و لهستان حریفان خود را شکست دادند.

نتایج کامل سومین روز والیبال انتخابی المپیک 2016 +جدول رده بندیرقابت های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو با برگزاری ۴ دیدار در توکیو ادامه یافت و در پایان دیدارهای روز سوم تیم ملی والیبال ایران با شکست ۳-۰ برابر فرانسه در جایگاه چهارم جدول رده بندی مسابقات قرار گرفت.

شاگردان لوزانو در سه ست متوالی با نتایج ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۲ بازی را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند.

در نخستین دیدار امروز کانادا در حالی موفق به شکست ۳-۲ استرالیا شد که ست‌های اول، چهارم و پنجم را به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۹ بر ۲۷ و ۱۵ بر ۱۱ به سود خود رقم زد و در مقابل ست‌های دوم و سوم را به ترتیب با امتیازهای ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۰ به حریف خود واگذار کرد. به این ترتیب دومین شکست استرالیایی‌ها در این دوره از مسابقات ثبت شد.

در دومین دیدار روز سوم چین به مصاف ونزوئلا رفت و با اقتدار و در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسید.

در آخرین دیدار امروز نیز لهستان به مصاف ژاپن میزبان رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر صفرحریف آسیایی خود را از پیش رو بردارد. لهستان در سه ست به ترتیب با امتیازهای  ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۶و ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

برنامه بازی‌های روز چهارم به شرح زیر است:

* چهارشنبه دوازدهم خردادماه:

ساعت ۵ و ۴۰دقیقه: ونزوئلا – کانادا

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: فرانسه – استرالیا

ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه : چین – لهستان

ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه: ژاپن – ایران

در پایان روز سوم بازی ها تیم ایران در جایگاه چهارم ایستاد.

جدول عملکرد
ردیف تیم امتیاز بازی برده باخته ۳-۰ ۳-۱ ۳-۲ ۰-۳ ۱-۳ ۲-۳ ست برده ست باخته نسبت پوئن های کسب کرده پوئن های از دست داده نسبت
۱ فرانسه ۷ ۳ ۲ ۱ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰ ۱ ۸ ۴ ۲٫۰۰ ۲۸۰ ۲۴۸ ۱٫۱۳
۲ چین ۶ ۳ ۲ ۱ ۲ ۰ ۰ ۰ ۱ ۰ ۷ ۳ ۲٫۳۳ ۲۳۲ ۲۱۱ ۱٫۱۰
۳ ایران ۵ ۳ ۲ ۱ ۱ ۰ ۱ ۱ ۰ ۰ ۶ ۵ ۱٫۲۰ ۲۴۷ ۲۳۸ ۱٫۰۴
۴ لهستان ۴ ۲ ۲ ۰ ۰ ۰ ۲ ۰ ۰ ۰ ۶ ۴ ۱٫۵۰ ۲۰۶ ۲۰۶ ۱٫۰۰
۵ کانادا ۴ ۳ ۱ ۲ ۰ ۰ ۱ ۰ ۰ ۲ ۷ ۸ ۰٫۸۸ ۳۲۰ ۳۲۰ ۱٫۰۰
۶ استرالیا ۴ ۳ ۱ ۲ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۵ ۷ ۰٫۷۱ ۲۵۶ ۲۶۲ ۰٫۹۸
۷ ژاپن ۳ ۲ ۱ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰ ۰ ۳ ۴ ۰٫۷۵ ۱۶۶ ۱۶۱ ۱٫۰۳
۸ ونزوئلا ۰ ۳ ۰ ۳ ۰ ۰ ۰ ۱ ۲ ۰ ۲ ۹ ۰٫۲۲ ۲۰۹ ۲۷۰ ۰٫۷۷

به گزارش مشرق، ۸ تیم ایران، لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، در توکیو به صورت دوره ای با هم مصاف خواهند داد تا در پایان ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را دریافت کنند. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابر این ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.