تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۸:۳۰
کد مطلب : 48340
بازی‌های آسیایی 2014 - اینچئون/ در حال به روز رسانی

نتایج کامل نمایندگان ایران در چهاردهمین روز بازی‌های آسیایی +جدول

روز چهاردهم بازی های آسیایی برای کاروان ایران روز خوبی بود و نمایندگان ایران در رشته کبدی در قسمت بانوان و مردان موفق به کسب نشان نقره شدند و خانم چالاکی در کاراته موفق به کسب گردن‌آویز برنز شد.

 چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی امروز در رشته‌های مختلف پیگیری می‌شود. نمایندگان ایران در تکواندو، والیبال، بسکتبال، کاراته، بوکس و کبدی به رقابت می‌پردازند.

نتایج کامل نمایندگان ایران در چهاردهم به شرح زیر است:

برنامه کامل مسابقات نمایندگان ایران در اینچئون +اسامی مدال آوران
آخرین به روز رسانی ساعت: ۱۴:۴۵

بسکتبال:

فینال ایران – کره جنوبی،

«تیم ملی بسکتبال ایران با شکست ۷۹ بر ۷۷ مقابل کره جنوبی به مدال نقره بازی‌های آسیایی رسید.»

فینال، ایران – ژاپن ساعت ۱۴:۰۰

تکواندو:

مردان ۵۸ کیلوگرم (فرزان عاشورزاده) دور اول: فرزان عاشورزاده اولین دیدار خود به مصاف محمد عدنان خلیفه از اردن رفت و با پیروزی ۹ بر ۲ مقابل او به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت و با حریفی از تایلند مبارزه خواهد کرد.

دور دوم:عاشور زاده در این مرحله مقابل حریف تایلندی به میدان رفت و در نهایت با حساب ۱۱ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

دور سوم: عاشورزاده در مرحله یک چهارم نهایی توانست از سد شوآی ژائو از چین بگذرد و به نیمه نهایی برسد. او در این مبارزه با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ پیروز و مدال برنزش قطعی شد.

دور چهارم: فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف چنگ یانگ‌وی از چین‌تایپه رفت و موفق شد با شکست حریفش به دیدار فینال برود.

«فرزان عاشورزاده در فینال مقابل نورسلطان مامایف از قزاقستان قرار گرفت و با پیروزی مقابل این تکواندو کار به طلا رسید و بیستمین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد.»

زنان ۷۳ کیلوگرم (فاطمه روحانی):دور اول: فاطمه روحانی تکواندوکارِ وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان در این دور استراحت خورد.

دور دوم: بانوی ملی پوش وزن ۷۳- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده برونئی به برتری رسید و برنز خود را قطعی کرد.

دور سوم: روحانی در مرحله نیمه نهایی به مصاف “ابرار” از کویت رفت و با نتیجه ۱۶ بر ۳ در پایان راند دوم، برنده شد تا مدال نقره خود را قطعی و راهی مرحله فینال این رقابت ها شود.

«دور چهارم: روحانی برای کسب نشان زرین طلا در فینال  “سومی سورن” از کامبوج مبارزه کرد و با شکست ۷-۳  مقابل حریف خود به مدال نقره بسنده کرد.»

زنان  ۷۳+ کیلوگرم (اکرم خدابنده لو) دور اول: خدابنده‌ نخستین دور با قرعه استراحت روبرو شد.

دور دوم: اکرم خدابنده، نماینده کشورمان با «داوین سورن» از کامبوج روبرو شد و با شکست حریف خود با نتیجه ۸ بر یک مدال برنزش را قطعی کرد.

دور سوم: خدابنده در دومین مبارزه خود به مصاف جونان وانگ از ماکائو رفت و توانست با شکست این تکواندوکار به دیدار فینال برسد.

«دور چهارم: اکرم خدابنده تکواندوکار وزن ۷۳+ کیلوگرم بانوان کشورمان در فینال در مبارزه با حریفی از چین ۱۰ بر ۸ شکست خورد و نقره گرفت.»

کاراته:

مردان ۶۰ کیلوگرم (امیر مهدیزاده)دور اول: میر‌ مهدی‌زاده نماینده وزن ۶۰ ‌-کیلوگرم تیم ملی کاراته مردان در نخستین‌مبارزه خود به مصاف “‌داوالتوف” از کشور تاجیکستان رفت و با شکست حریف خود به مرحله بعدی راه یافت.

دور دوم: امیر مهدی زاده در دور دوم “وانگ فی” از چین را ۱۱ بر ۵ شکست داد و به جمع ۴ مبارز برتر این وزن راه یافت.

«دور سوم: امیر مهدی زاده  در فینال مقابل ” مصطفی رحمان” از اردن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.»

۶۱ کیلوگرم (فاطمه چالاکی) دور اول: فاطمه چالاکی در مرحله نخست مقابل حریف هنگ کنگی ۳ بر صفر  به برتری رسید.

دور دوم: چالاکی مقابل میرزابئا حریف ازبکستانی با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و به مرحله شانس مجدد رفت.

«دور سوم: فاطمه چالاکی در جدول شانس مجدد موفق شد در دیدار با حریفی از کره‌جنوبی  ۳ بر ۲ به برتری رسیده و مدال برنز را از آن خود کند.»

۶۸کیلوگرم (پگاه زنگنه) دور اول:  پگاه زنگنه در اولین مبارزه خود با کلثوم از پاکستان روبه‌رو شد و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید تا خود را برای مبارزات بعدی آماده کند.

دور دوم: زنگنه وی در این مرحله با حریفی از قزاقستان روبرو شد و با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب حریف خود شد و از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

دور سوم: پگاه زنگنه مقابل حریفی از مالزی قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال برنز بازماند.

بوکس:

جاسم دلاوری (ایران) – قزاقستان فینال ۹۱+ کیلوگرم

«جاسم دلاوری نماینده وزن ۹۱+ کیلوگرم تیم ملی بوکس در فینال به مصاف نماینده قزاقستان رفت و با شکست مقابل حریف خود مدال نقره بازی‌های آسیایی را کسب کرد.»

علی مظاهری (ایران) – قزاقستان فینال ۹۱ کیلوگرم

 «مظاهری مقابل مبارزی از کشور قزاقستان به نام آنتون پینچوک با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد  و به نشان نقره رسید.»

آغاز رقابت ها از ساعت ۰۸:۳۰ بامداد

کبدی:

«بانوان: فینال کبدی بانوان هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی بین تیم‌های ایران و هند امروز (جمعه) برگزار شد که بانوان کشورمان موفق به کسب مدال طلا نشدند.»

«مردان: تیم ملی کبدی مردان ایران که در دیدار نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف هند رفته بود در پایان با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ شکست خورد و به مدال نقره رسید.»

**این جدول به روز رسانی می شود**