تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۸:۳۹
کد مطلب : 47696
بازی‌های آسیایی 2014 - اینچئون؛

نتایج کامل نمایندگان ایران در یازدهمین روز بازی‌های آسیایی +جدول

روز یازدهم بازی های آسیایی با کسب ۴ طلا و ۲ برنز یکی از روزهای خوب کاروان ایران را رقم زد.

 
 
 ملی‌پوشان ایران در روز یازدهم با کسب ۴ طلا و ۲ برنز گام بزرگی برای رسیدن به رده چهارم توزیع مدال ها برداشتند.

نتایج کامل نمایندگان ایران در روز یازدهم به شرح زیر است:

برنامه کامل مسابقات نمایندگان ایران در اینچئون +اسامی مدال آوران

تنیس روی میز

دوبل مردان: ایران – قطر: در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات تیم دوبل مردان ایران متشکل از افشین نوروزی و نوشاد عالمیان از ایران مقابل تیم قطر قرار گرفت. تیم ایران در ست اول با نتیجه ۱۱ بر ۷ پیروز شد. در ست دوم نیز با امتیاز ۱۲ بر ۱۰ به برتری دست یافت و با برتری ۱۱ بر ۶ در ست سوم در نهایت به پیروزی ۳ بر صفر رسید. تیم دوبل تنیس روی میز ایران بدین ترتیب به جمع شانزدهم تیم برتر مسابقات راه یافت و باید فردا ساعت ۰۹:۳۰ به مصاف تیم قدرتمند چین برود.

تکواندو (یک طلا و یک برنز)

سوسن حاجی‌پور وزن ۵۳ کیلوگرم:دور اول: سوسن حاجی‌پور در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات تکواندوی بانوان بازی‌های آسیایی اینچئون مقابل آلدنگ روا حریف قزاقستانی‌اش به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد. حاجی‌پور با برتری ۹ بر ۳ مقابل حریف قزاقش گام به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت.

دور دوم: این تکواندوکار در یک چهارم نهایی در رقابت با حریف تایلندی در راند طلایی ۶-۵ به برتری رسید و به مرحله نمیه نهایی راه یافت. با این پیروزی مدال برنز حاجی‌پور قطعی شد.

دور سوم: سوسن حاجی‌پور  در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی مقابل یون وون هوانگ تکواندوکار چین‌تایپه قرار گرفت و با نتیجه ۵ برصفر مسابقه را به حریف واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.

مسعود حجی‌زواره وزن ۷۴ کیلوگرم: دور اول: در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تان تام دون از ویتنام رفت و با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد.

دور دوم: حجی زواره در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف جاستوانت از هندوستان رفت و موفق شد با نتیجه  ۸ بر صفر به پیروزی برسد. وی با این پیروزی راهی مرحله نیمه نهایی و مدال برنزش قطعی شد. وی در این دوره به مصاف فیلیپین می رود.

دور سوم: مسعود حجی زواره در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف ساموئل توماس هارپر از فیلیپین رفت و در حالی که ۵-۱ جلو بود حریفش مصدوم شد و ادامه نداد تا این تکواندوکار کشورمان به دیدار پایانی وزن ۷۴-کیلوگرم راه پیدا کند. وی در فینال با ازبکستان مبارزه می کند.

فینال: حجی زواره در فینال و در راند طلایی ۳-۲ حریف ازبکستانی را شکست داد و اولین طلای تکواندو و یازدهمین طلای کاروان ایران را به دست آورد.

یوسف کرمی وزن ۸۷ کیلوگرم:دور اول: کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران در دور اول با حریف ازبکستانی مبارزه کرد و در حالی که در راند اول با یک ۳ امتیاز شائبه دار عقب افتاده بود در نهایت با امتیاز ۵-۴ شکست خورد و حذف شد.

دوومیدانی

هادی سپهرزاد ۱۰۰ متر (دهگانه):

پرش طول (دهگانه): با حد نصاب ۶ متر و ۷۵ سانتی‌متر به کار خودش پایان داد و به عنوان نهم دست پیدا کرد و ۷۵۵ امتیاز کسب کرد.

پرتاب وزنه (دهگانه): در بخش پرتاپ وزنه با ثبت حد نصاب ۱۵ متر و ۷۸ سانتی‌متر اول شد و ۸۳۸ امتیاز کسب کرد.

پرش ارتفاع (دهگانه) با ثبت حد نصاب یک متر و ۹۰ سانتی‌متر، هشتم شد. وی در غلبه بر مانع یک متر ۹۳ سانتی‌متری ناکام ماند و ۷۱۴ امتیاز گرفت.

۴۰۰ متر (دهگانه)  در بخش دوی ۴۰۰ متر این ماده زمان ۵۰ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه را ثبت کرد و ۷۷۶ امتیاز به دست آورد. وی با این زمان چهارم شد.

پرتاب دیسک: احسان حدادی – محمد صمیمی

احسان حدادی با پرتاب ۶۵ متر و ۱۱ سانتی متر به مقام قهرمانی رسید و دوازدهمین طلای کاروان ایران را به گردن آویخت. محمد صمیمی هم با ۶۰ متر و ۳۷ سانتی متر به مقام چهارم رسید.

۲۰۰ متر: مریم طوسی در دور مقدماتی با زمان ۲۳ ثانیه و ۶۶ صدم ثانیه به عنوان دومی دست یافت و جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرد.

فینال پرش طول: محمد ارزنده با کسب جایگاه ششم به کار خود پایان داد.

ارزنده در پرش نخست خود ۷ مت رو ۴۷ متر را ثبت کرد و پرش‌های دوم و سوم وی مشابه و ۷ متر و ۵۳ سانتی متر بود.

پرش چهارم وی نیز ۷ متر و ۵۶ سانتی متر بود.

پرش های پنجم و ششم ارزنده هم ۷ متر و ۵۳ سانتی متر و ۷ متر و ۳۴ سانتی متر را ثبت کرد.

۲۰۰ متر: محمد حسین ابارقی ملی پوش دوومیدانی کشورمان در مسابقات دوی ۲۰۰ متر بازی‌های آسیایی با ثبت رکورد ۲۰ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه در گروهش سوم شد و به مرحله نیمه نهایی این ماده رسید.

۲۰۰ متر:حسن تفتیان در مرحله مقدماتی مسابقات دو و میدانی بازی‌های آسیایی امروز به رقابت با حریفان خود پرداخت و در پایان و در ماده ۲۰۰ متر با ثبت زمان ۲۱ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه پس از دونده ژاپنی دوم شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

۸۰۰ متر: سجاد مرادی  دونده دوی ۸۰۰ متر کشورمان به دلیل آسیب دیدگی شدید از ناحیه آشیل پا از حضور در مسابقات انصراف داد.

بوکس

یک چهارم وزن ۹۱+ کیلوگرم: جاسم دلاوری با شکت دادن کیم دوهیون از کره جنوبی به نیمه نهایی رسید تا برنزش قطعی شود.

یک چهارم وزن ۷۵ کیلوگرم : سجاد محرابی (ایران)- ژانیاک (قزاقستان) با شکست مقابل بوکسور قزاقی که قهرمان جهان است از دور رقابت ها کنار رفت.

یک چهارم وزن ۹۱ کیلوگرم: علی مظاهری (ایران) – اوتگون بایار(مغولستان) این بوکسور خوب کشورمان با شکست دادن حریف مغول خود به نیمه نهایی رسید و مدال برنزش قطعی شد.

کبدی

زنان ایران ۴۳ – ۱۹ چین تایپه:بانوان ملی‌پوش کبدی کشورمان در دومین مسابقه خود در بازی‌های‌ آسیایی اینچئون امروز(سه‌شنبه) به مصاف تیم ملی چین تاپیه رفتند و با نتیجه ۴۳ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند. تیم بانوان ایران در نخستین بازی خود مقابل تیم ژاپن به برتری رسیده بود و با این پیروزی مدال برنزش را قطعی کرد. تیم کشورمان فردا برای سرگروهی به مصاف تیم تایلند نایب قهرمان دوره قبل می‌رود.

مردان ایران ۴۱ – ۲۲ کره جنوبی: تیم کبدی مردان ایران امروز در دومین مسابقه خود در بازی‌های آسیایی به مصاف کره جنوبی رفت و با نتیجه ۴۱ بر ۲۲ به برتری دست یافت و گام به مرحله نیمه نهایی گذاشت. ایران در بازی اول مالزی را شکست داده بود و با برد در بازی امروز مدال برنزش را قطعی کرد.

قایقرانی بادبانی

احمد احمدی ساعت ۰۵:۳۰ بامداد

کشتی

سعید عبدولی وزن ۷۱ کیلوگرم:دور اول: نماینده ۷۱ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با نتیجه چهار بر یک مقابل نماینده ازبکستان پیروز و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

دور دوم: عبدولی در نیمه نهایی با یک ناداوری کاملا روشن و در حالی که حریف خود را ضربه کرد و داوران هم اعلام کردند با اعمال نفوذ کره ای ها رای برگردانده شد و ۹-۶ بازنده اعلام شد. (شرح کامل ماجرای کشتی جنجالی عبدولی)

دیدار رده بندی: عبدولی در دیدار رده بندی هم با وجود زدن ۴ فیتوی بی نقص روی کشتی گیر هندی و اعلام داور وسط مبنی بر پیروزی با نمره عالی با اعتراض مواجه شد و امتیازاتش برگردانده شد اما در ادامه با تلاش زیاد ۶-۰ به برتری رسید و در عین شایستگی برای طلا به مدال برنز رسید. در این وزن کشتی گیر کره ای با شکست ۹-۰ حریف ازبک به طلا رسید.

حبیب اله اخلاقی وزن ۸۰ کیلوگرم:دور اول: اخلاقی در دور اول با پیروزی با امتیاز کامل برابر حریف قطری به نیمه نهایی رسید.

دور دوم: اخلاقی در نیمه نهایی موفق شد حریف ازبکستانی خود را هم با امتیاز عالی شکست داده و مقتدرانه به فینال برسد.

فینال: اخلاقی در فینال با حریف ژاپنی روبرو شد و موفق شد با نتیجه ۳-۱ این حریف را شکست داده و اولین طلای کشتی فرنگی و سیزدهمین طلای کاروان را به چنگ بیاورد.

مهدی علیاری وزن ۹۸ کیلوگرم: دور اول: علیاری در اولین دیدار خود نماینده سوریه را ۹ بر صفر و با امتیاز عالی شکست داد و به مرحله بعد رفت.

دور دوم: علیاری در مرحله نیمه نهایی با یرولان ایسکاکوف از قزاقستان روبرو شد و با پیروزی ۳ بر یک در این مسابقه به فینال این وزن راه یافت.

فینال: مهدی علیاری در فینالی آسان موفق شد در کمتر از ۲ دقیقه حریف چینی را ۸-۰ شکست دهد و دومین طلای فرنگی و چهاردهمین طلای کاروان ایران را کسب کند.

دوچرخه سواری

فراز شکری – پرویز مردانی کراس‌کانتری: در پایان شکری با ثبت زمان یک ساعت و ۵۲ دقیقه‌ و ۱۲ ثانیه در رده نهم قرار گرفت و مردانی نیز با زمان یک ساعت و ۵۲ دقیقه‌ و ۳۵ ثانیه دهم شد. شکری در این رقابت‌ها زنجیر چرخ پاره کرد و همین مساله باعث عقب افتادن او شد. لاستیک مردانی هم پنچر شد و او هم زمان زیادی را از دست داد.

رکابزن چین با ثبت زمان یک ساعت و ۴۲ دقیقه‌ و ۳۴ ثانیه قهرمان شد. نماینده هنگ کنگ با ثبت زمان یک ساعت و ۴۳ دقیقه‌ و ۲۷ ثانیه نایب قهرمان شد و رکابزن کره جنوبی با ثبت زمان یک ساعت و ۴۴ دقیقه‌ و ۱۲ ثانیه به مدال برنز رسید.

 

 

منبع: مشرق