تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵:۱۱
کد مطلب : 113213
شاگردان لوزانو یک گام تا ریو؛

نتایج کامل پنچمین روز والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ +جدول رده بندی

در پایان پنجمین روز والیبال انتخابی المپیک تیم ایران در حالی با شکست دادن چین به یک قدمی المپیک ریو رسید که فرانسه و استرالیا هم از سد حریفان خود گذشتند و لهستان نیز صعود خود را به ریو قطعی کرد.

رقابت های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو با برگزاری ۴ دیدار در توکیو ادامه یافت و در پایان دیدارهای روز پنجم تیم ملی والیبال ایران با نتیجه ۳ بر ۲ برابر چین به پیروزی رسید و در جایگاه سوم جدول رده بندی باقی ماند.

* ایران ۳ – ۲ چین
شاگردان لوزانو در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیاز های ۲۶ بر۲۴، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۸ بر ۱۶به پیروزی رسید و ست های دوم و چهارم را با نتایج ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۷ واگذار کردند.

* فرانسه ۳ – ۰ کانادا
در نخستین دیدار امروز فرانسه در یک دیدار آسان با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازات ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۶ درد برابر کانادا یه پیروزی رسید.

* لهستان ۳ – ۲ ونزوئلا
در سومین دیدار روز پنجم رقابت ها انتخابی المپیک ریو  تیم های لهستان و ونزوئلا به مصاف هم رفتند که لهستان موفق شد در ۳ ست متوالی و با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۸ ضمن شکست دادن ونزوئلا جواز حضور درالمپیک ریو را نیز کسب کند.

* استرالیا ۳ – ۰ ژاپن
در آخرین دیدار هم تیم استرالیا به مصاف ژاپن میزبان رفت که ۳ بر صفر پیروز این میدان لقب گرفت. کانگوروها به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۹ بر ۲۷ بر سامورایی ها غلبه کردند.

برنامه بازی‌های روز ششم به شرح زیر است:

* شنبه پانزدهم خردادماه:

ساعت ۵ و ۴۰دقیقه: استرالیا – چین

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: فرانسه – ونزوئلا

ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه : ایران – لهستان

ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه: کانادا – ژاپن

در پایان روز پنجم بازی ها تیم ایران در جایگاه سوم ایستاد و تیم لهستان هم صعود خود را به المپیک ریو قطعی کرد.

جدول عملکرد
ردیف تیم امتیاز بازی برده باخته ۳-۰ ۳-۱ ۳-۲ ۰-۳ ۱-۳ ۲-۳ ست برده ست باخته نسبت پوئن های کسب کرده پوئن های از دست داده نسبت
۱ لهستان ۱۲ ۵ ۵ ۰ ۲ ۰ ۳ ۰ ۰ ۰ ۱۵ ۶ ۲٫۵۰ ۴۶۷ ۴۱۹ ۱٫۱۱
۲ فرانسه ۱۳ ۵ ۴ ۱ ۲ ۲ ۰ ۰ ۰ ۱ ۱۴ ۵ ۲٫۸۰ ۴۶۵ ۴۰۵ ۱٫۱۵
۳ ایران ۱۰ ۵ ۴ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۰ ۰ ۱۲ ۸ ۱٫۵۰ ۴۵۱ ۴۳۹ ۱٫۰۳
۴ چین ۸ ۵ ۲ ۳ ۲ ۰ ۰ ۰ ۱ ۲ ۱۱ ۹ ۱٫۲۲ ۴۳۷ ۴۳۰ ۱٫۰۲
۵ کانادا ۷ ۵ ۲ ۳ ۱ ۰ ۱ ۱ ۰ ۲ ۱۰ ۱۱ ۰٫۹۱ ۴۴۷ ۴۶۰ ۰٫۹۷
۶ استرالیا ۷ ۵ ۲ ۳ ۱ ۱ ۰ ۱ ۱ ۱ ۹ ۱۰ ۰٫۹۰ ۴۴۲ ۴۴۱ ۱٫۰۰
۷ ژاپن ۳ ۵ ۱ ۴ ۰ ۱ ۰ ۳ ۱ ۰ ۴ ۱۳ ۰٫۳۱ ۳۸۸ ۴۱۱ ۰٫۹۴
۸ ونزوئلا ۰ ۵ ۰ ۵ ۰ ۰ ۰ ۳ ۲ ۰ ۲ ۱۵ ۰٫۱۳ ۳۳۰ ۴۲۲ ۰٫۷۸

** رده بندی تیم ها در جدول بر اساس تعداد برد است.

به گزارش مشرق، ۸ تیم ایران، لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، در توکیو به صورت دوره ای با هم مصاف خواهند داد تا در پایان ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را دریافت کنند. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابر این ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.