تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۴:۴۸
کد مطلب : 18422

نجات‌جان مادر و کودک از مرگ‌حتمی+تصاویر

ماموران آتش نظانی در عملیاتی مادر و فرزند خردسال ۲ ساله‌اش را از مرگ حتمی توسط قاتل خاموش نجات دادند.

عصر آبادان –  مادر و فرزند خردسالش که در منزل مسکونی خود دچار گاز گرفتگی شده بودند با تلاش آتش نشانان از مرگ حتمی نجات یافتند.

همسایگان و اقوام وی هنگامی که پاسخی از داخل منزل نشنیدند، با اطمینان از حضور حتمی مادر و فرزند در داخل خانه و احتمال وقوع حادثه ای برای آن دو نفر، سریعا در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی درخواست کمک کردند. ستاد فرماندهی این سازمان بیدرنگ در ساعت ۱۵:۲۳ دقیقه روز گذشته آتش نشانان ایستگاه ۱۴ را به فلکه اول دولت آباد، خیابان دهخدا، خیابان نجفی روانه کرد.

عباس زارعی معاون عملیات منطقه ۷ سازمان آتش نشانی تهران که در محل حضور داشت دراین باره گفت: با توجه به اینکه مالک خانه در تماس تلفنی با اقوام خود اظهار بیحالی و عدم توانایی در حرکت فیزیکی به هنگام استحمام کرده بود، بنابراین چون احتمال داشت مادر و فرزند دچار گاز گرفتگی شده باشند بلافاصله از آتش نشانی تقاضای کمک شد.

وی ادامه داد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با استفاده از ابزار مخصوص درب واحد مسکونی را باز کرده و وارد منزل شدند که ناگهان با پیکر مادر و فرزند دو ساله اش در قسمت پذیرایی منزل روبرو شدند.

معاون عملیات منطقه ۷ آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانان برای ورود هوای تازه به داخل واحد مسکونی به سرعت پنجره ها را گشودند وسپس این مادر و کودک را به بیرون از منزل منتقل کردند که پس از انجام عملیات کمک های اولیه خوشبختانه مادر ۲۶ ساله مجدداً قادر به تنفس شد.

عباس زارعی با اعلام اینکه این مادر و فرزند سریعا برای ادامه درمان به وسیله خودروهای عبوری و آمبولانس اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، خاطر نشان کرد: کارشناسان آتش نشانی علت این حادثه را نشت گاز منوکسید کربن از آبگرمکن دیواری و شومینه با توجه به فضای کوچک منزل ووسعت۴۰ متر مربعی آن وهمچنین کمبود اکسیژن در محیط اعلام کردند.

شایان ذکر است پس از پیگیری از مراکز درمانی مشخص شد خوشبختانه حال این مادر و کودک رو به بهبودی است و خطری جان آنان را تهدید نمی کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ۱۲۵