تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۲:۲۵
کد مطلب : 45323

نجات ده‌ها نفر از ساکنان یک برج مسکونی +عکس

آتش نشانان در آتش سوزی ساختمان ۱۲ طبقه مسکونی در بزرگراه نواب، ده ها نفر از ساکنان را از میان دود و آتش نجات دادند.

 در پی تماس ساکنان این ساختمان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی درحدود ساعت یک بامداد امروز، بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان آتش‌نشانان ایستگاه های ۱، ۵ و ۵۲ و همچنین گروه امداد و نجات یک به همراه بالابر و خودروی حامل دستگاه تنفسی وتشک نجات را به محل حادثه در بزرگراه نواب، نبش خیابان محبوب مجاز اعزام کرد.

حسن علیمردان معاون منطقه ۵ عملیات سازمان آتش نشانی تهران دراین باره اظهار داشت: این حادثه به دنبال آتش گرفتن یک دستگاه خودرو سواری در پارکینگ این برج مسکونی اتفاق افتاد و دود ناشی از آن ازطریق راه پله ها به طبقات فوقانی ساختمان نفوذ کرد.

وی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده و پس از ایمن سازی محل حادثه با استفاده از تجهیزات خاموش کننده و لوله های آبدهی، آتش سوزی در پارکینگ برج مسکونی را قبل از سرایت آن به خودروهای دیگر مهار و خاموش کردند.

علیمردان خاطرنشان کرد: همزمان گروه دوم از آتش نشانان به جستجودر طبقات این ساختمان پرداختند و موفق شدند حدودا یک صد نفراز ساکنان شامل مرد، زن و کودک که براثر انتشار دود در داخل واحد های خود گرفتار شده بودند را توسط دستگاه های تنفسی که همراه داشتند به بیرون ساختمان هدایت کنند.

معاون منطقه ۵ عملیات آتش نشانی با بیان این مطلب که علت بروز این آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی تحت بررسی است، اضافه کرد: در جریان این حادثه چند نفر هم دچار دود گرفتگی شد که تعدادی ازاین افراد بصورت سرپایی درمان شدند ولی سه نفر از آنان که حالشان مساعد نبود به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

انتهای پیام