تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۵:۵۲
کد مطلب : 68615
در غرب استان تهران؛

نجات سرباز جوان از دست گروگانگیران

سیگنال‌های گوشی تلفن همراه، سرباز جوان را از دست گروگانگیران ٢٠٠ میلیونی نجات داد.

به نقل از شهروند، سرباز جوان  که در چنگال گروگانگیران گرفتار شده بود بعد از عملیات پلیسی به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

 

ساعت ۴ بعد از ظهر ٢٣ دی ماه بود که مردی هراسان وارد کلانتری ١٢ نسیم شهر بهارستان در غرب استان تهران شد. مرد مضطرب در برابر ماموران کلانتری پرده از یک آدم‌ربایی برداشت.
مرد میانسال به ماموران گفت: «امید پسرم سرباز است و هر روز صبح ساعت چهار بامداد برای رفتن به پادگان از منزل خارج می‌شد. شب قبل در خانه یکی از بستگانمان بود و ما فکر می‌کردیم صبح زود از آن‌جا به پادگان رفته است. همه چیز عادی بود. تا اینکه حدود ساعت ٩:٣٠ صبح یک پیامک از پسرم دریافت کردم. وقتی متن پیامک را خواندم شوکه شدم. پسرم نوشته بود: «من را سوار ماشین کرده‌اند و الان هم نمی‌دانم کجا هستم.»
شماره‌اش را گرفتم اما از پشت خط صدای مرد خشنی را شنیدم که گفت: «اگر می خواهی یک بار دیگر پسرت را زنده ببینی باید ٢٠٠ میلیون تومان پول نقد بدهی و اگر پای پلیس به ماجرا باز شود دیگر فرزندت را نخواهی دید.»
با ثبت اظهارات پدر امید پرونده‌ای در این‌خصوص تشکیل و تیم ویژه‌ای از کارآگاهان اداره آگاهی مأموریت پیدا کردند که گروگانگیران را شناسایی کنند.
سرهنگ کامران تقی‌بیگی، معاون هماهنگ‌کننده غرب استان تهران، در این‌باره گفت: «کارآگاهان با توجه به حساسیت موضوع پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. برای به دست آوردن سرنخی از ماجرا تحقیقات گسترده خود را آغاز کردند.

 

اولین فرضیه آدم‌ربایی این بود که امید قربانی انتقام جویی شخصی شده است به همین منظور کارآگاهان به پرس‌وجو از اعضای خانواده امید پرداختند. اما تحقیقات تکمیلی حاکی از آن بود که نه امید و نه هیچ کدام از اعضای خانواده‌اش با فرد یا افرادی اختلافی ندارند. از طرفی خانواده امید از وضعیت مالی خوبی نیز برخوردار نبودند.»
معاون هماهنگ‌کننده غرب استان تهران گفت: «تحقیقات اولیه کارآگاهان به بن‌بست رسیده بود اما این موضوع باعث نشد ماموران دست از کار بکشند. به همین خاطر دور جدیدی از تحقیقات آغاز شد و ماموران توانستند با ردیابی خط تلفن امید به سرنخ تازه‌ای دست پیدا کنند. سیگنال‌هایی که از خط تلفن همراه امید به دست آمده بود، نشان می‌داد آدم‌ربایان پسر جوان را درمنطقه کهریزک اسلامشهر نگه داشته‌اند. با به دست آمدن این اطلاعات دو گروه از ماموران پلیس آگاهی شهرستان بهارستان با همکاری یک گروه از ماموران یگان امداد شهرستان اسلامشهر پس از ساعت‌ها جست‌وجو توانستند محل گروگانگیری را شناسایی و محاصره کنند.»
پس از شناسایی مخفیگاه آدم‌ربایان بلافاصله تیم رهایی گروگان پلیس آگاهی غرب استان تهران مکان موردنظر را به‌طور نامحسوس تحت‌نظر قرار دادند. ماموران در یک عملیات غافلگیرانه وارد مخفیگاه آدم‌ربایان شدند اما مردان تبهکار که از ماجرا با خبر شدند به همراه گروگان از محل متواری شده بودند.
با فرار آدم‌ربایان و با توجه به اینکه نقشه پلیس لو رفته بود و تبهکاران متوجه شدند پای پلیس به میان کشیده شده دور جدیدی از تحقیقات آغاز شد تا اینکه آدم‌ربایان که نقشه‌شان را شکسته‌خورده دیدند پسر جوان را در نزدیکی شهرک واوان اسلامشهر رها کردند و پا به فرار گذاشتند.
با حضور پلیس در صحنه حادثه امید از دست آدم‌ربایان آزاد شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت. اما تلاش پلیس برای دستگیری آدم‌ربایان فراری همچنان ادامه دارد.
امید که حالا از چنگال آدم ربایان نجات یافته است و دوباره به آغوش خانواده‌اش بازگشته درباره روز حادثه و چگونگی ربوده شدنش گفت: «شب قبل از حادثه به خانه یکی از بستگانم رفتم. ساعت ٣٠: ٠۴ صبح بود از خانه خارج شدم. خیابان خیلی خلوت بود و هیچ خودرویی تردد نمی‌کرد. به همین خاطر با پای پیاده در کنار خیابان به راه افتادم تا اگر یک خودرو عبور کرد سوار شوم. همانطور درحال پیاده‌روی بودم که از دور صدای یک خودرو را شنیدم؛ در کنار خیابان ایستادم و برای خودرو دست تکان دادم. یک پراید سفید رنگ بود که دو سرنشین ٣٠الی ٣۵ساله داشت. اصلا فکرش را هم نمی کردم آنها قصد ربودن من را داشته باشند اما وقتی مقداری از مسیر را طی کردیم ناگهان یکی از آن دو مرد با چاقویی که در دست داشت به من حمله کرد. خیلی ترسیده بودم. تمام تلاشم را کردم تا بتوانم خودم را از دست آنها نجات دهم اما مرد چاقو به دست چندین ضربه به من زد که گیج شدم. تنها کاری که از دستم بر آمد این بودکه با تلفن همراهم یک پیامک به پدرم بدهم و از او درخواست کمک کنم.»
وی در ادامه گفت: «آنها چشمانم را بستند و پس از چند ساعت من را به یک سوله بردند با پدرم تماس گرفتند و در ازای آزادی من درخواست پول کردند اما سرعت عمل پلیس باعث شد گروگانگیران من را در نزدیکی شهرک واوان از خودرو پیاده کرده و پا به فرار بگذارند.» با ادعاهای پسر جوان تحقیقات برای دستگیری مردان آدم‌ربا ادامه دارد.