تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۳:۳۱
کد مطلب : 53580

نجات فداکارانه دختربچه توسط کودک سوری +تصاویر

یک کودک سوری برای نجات جان یک دختربچه جان خود را به خطر انداخت و در نهایت موفق به نجات جان وی شد.

به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که در آن یک کودک سوری در میان آتش سنگین تک تیراندازان تکفیری، دختربچه دیگر را نجات می‌دهد.
این فیلم کوتاه که توسط یک شبکه فعالان سوری در وب‌گاه بارگذاری شده است، صحنه هولناکی را نشان می‌دهد که در مکانی نامعین در کشور بحران‌ زده سوریه روی داده است.
تصاویر، دختر بچه‌ای را نشان می‌دهد که در حالی که پشت خودرویی سوخته مخفی شده هدف رگبار قرار گرفته و در این میان یک کودک جان خود را به خطر می‌اندازد تا خود را به وی رسانده و جانش را نجات دهد.
این پسر در حالی که هدف رگبار تک‌تیراندازان قرار دارد به سوی دختربچه می‌دود؛ در همین حین در میان تیراندازی پی در پی به زمین می‌افتد هرچند بالاخره از جا برخاسته و خود را به دختر می‌رساند.
وی دست دختر بچه را گرفته و دوان دوان در میان گرد و غبار ناشی از تیراندازی که از سوی تروریستها است، خود و دختربچه را به محل امنی می‌رساند.
گزارش گروه تحقیقاتی آکسفورد که مقر آن در لندن است، نشان می‌دهد بیش از ۱۱ هزار کودک سوری در فاصله زمانی مارس ۲۰۱۱ تا اوت ۲۰۱۳ در این کشور جان باخته‌اند که مرگ صد‌ها تن از آن‌ها بر اثر اصابت گلوله تک‌تیراندازان بوده است.
بنا بر این گزارش، از ۱۱ هزار و ۴۲۰ قربانی که سن ۱۷ سال و کمتر داشته‌اند، سیصد و هشتاد و نه نفر در اثر آتش نیروی تک‌تیرانداز جان باختند.

منبع: ابنا