تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۷:۳۷:۱۳
کد مطلب : 22869

نجات پوست با نشاسته

افرادی که پوست خشک دارند زمانی که هیچ لوسیون و کرمی در دسترسشان نبود، می‌توانند مقداری گلیسیرین و نشاسته را مخلوط کرده و پوست خود را با آن شستشو دهند.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از باشگاه خبرنگاران، منصور نصیری کاشانی متخصص پوست در خصوص اقدامات لازم برای افرادی که پوست خشک دارند گفت: افرادی که پوست خشک دارند و در جایی زندگی می‌کنند که درصد رطوبت بالایی ندارد، باید به طور مصنوعی برای خود رطوبت ایجاد کنند، به این شکل که در فصل سرد از بخور گرم و در فصل گرم از بخور سرد استفاده کنند.

وی اظهار داشت: این افراد علی رغم اینکه رطوبت پوستشان کم است، چربی پوستشان هم ممکن است کم باشد، بنابراین نباید شستشوی زیاد و طولانی مدت داشته باشند و نباید شستشو با آب گرم و داغ بکنند، زیرا میزان چربی که از بدن حذف می‌شود بالا‌تر می‌رود و توصیه می‌کنیم که بیشتر از یک روز در میان حمام نکنند، زیرا پوستشان خشک‌تر می‌شود.
وی در ادامه گفت: پوشیدن لباسهای روشن به این افراد توصیه می‌شود و سعی کنند از لباسهای پشمی و لباسهایی که بافت خشن دارند استفاده نکنند، زیرا خشکی پوست را بیشتر می‌کند و لباسهایی با بافت و جنس لطیف‌تر بپوشند.
این متخصص پوست گفت: استفاده از لوسیون‌های بدن، روزانه و به طور مداوم به این افراد توصیه می‌شود و نیازی نیست که از لوسیون‌های گرانقیمت استفاده کنند، لوسیون‌های معمولی نیز می‌تواند موثر باشد.
وی در پایان گفت: زمانی که هیچ لوسیون و کرمی در دسترس این افراد نبود، می‌توانند مقداری گلیسیرین و نشاسته را مخلوط کرده و پوست خود را با آن آغشته کنند، در این صورت رطوبت مورد نیاز بدن تامین می‌شود.
انتهای پیام/