تاریخ انتشار خبر: ۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۷:۰۸
کد مطلب : 62997

نجات ۳۰ شهروند در آتش سوزی تهرانپارس

آتش سوزی گسترده در مجتمع ۵ طبقه مسکونی با اطفای حریق و نجات ۳۰ نفر از ساکنان پایان یافت.

به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی، بامداد امروز سه شنبه در پی تماس تلفنی تعدادی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام وقوع آتش سوزی در یک آپارتمان، بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه های ۹۲، ۱۰۳، ۵۷ و همچنین گروه های امداد و نجات ۱۰ و ۱۲ به همراه خودروهای حامل دستگاه های تنفسی، تشک نجات و بالابر را در ساعت ۶:۳۵ صبح به محل حادثه در تهرانپارس، چهارراه سیدالشهداء اعزام کرد.
علی امینی، مدیر عملیات منطقه سه سازمان آتش نشانی تهران در این خصوص گفت: آتش سوزی در طبقه چهارم ساختمان مسکونی پنج طبقه ۳۰ واحدی و در یک واحد مسکونی ۸۰ مترمربعی که به دفتر اداری و خدماتی تبدیل شده بود، اتفاق افتاد.

او گفت: به دنبال بروز این حادثه ۳۰ نفر از ساکنان واحد های مسکونی دیگر در طبقات مختلف این مجتمع در میان دود و آتش گرفتار شده بودند که همگی با تلاش آتش نشانان به سلامت نجات یافتند.

امینی در مورد چگونگی عملیات نیروها گفت: آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه با قطع جریان برق و گاز ساختمان و تقسیم نیروها، به یاری و کمک محبوس شدگان شتافتند و با ورود به طبقات، ساکنین را به محل امن هدایت کردند.

او گفت: گروهی دیگر از آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی و لوله های آبدهی اقدام به خاموش کردن شعله های سرکش آتش کردند و موفق شدند در زمانی کوتاه، شعله های آتش را مهار و از سرایت آن به واحد های مسکونی دیگر جلوگیری کنند.

این مدیر عملیات آتش نشانی گفت: چهار نفر از ساکنان این ساختمان که دچار دودگرفتگی شدید و مشکلات تنفسی شده بودند جهت درمان تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل حادثه شدند.

علت وقوع آتش سوزی از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

انتهای پیام/ن