تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۹:۴۷
کد مطلب : 51583

نجفی منکر امضای کدام نامه شد+تصویر نامه

محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم امروز صبح منکر امضای نامه‌ای توهین‌آمیز نسبت به نظام جمهوری اسلامی در سال ۸۸ شد؛ اما نامه‌ای که سایت رسمی سیدمحمد خاتمی آن را منتشر کرده، خلاف اظهارات نجفی را نشان می‌دهد.

در جریان بررسی رای اعتماد مجلس به محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت علوم که صبح امروز برگزار شد، سید محمود نبویان نماینده مردم تهران بعنوان مخالف با وزیر پیشنهادی، طی سخنان خود به عملکرد محمدعلی نجفی سرپرست فعلی این وزارتخانه نیز اشاره کرد و گفت که وی در سال ۸۸ پای نامه‌ای را امضا کرده که در آن نامه، نظام جمهوری اسلامی، «وحشی» معرفی شده است.

چنددقیقه پس از این نطق، محمدعلی نجفی از طریق نامه‌ای به رییس محجلس، امضای چنین نامه‌ای را تکذیب کرد.

این در حالیست که بنا بر آنچه در وبسایت رسمی سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات، منتشر شده، نام محمدعلی نجفی در کنار امضا کنندگان این نامه به چشم می‌خورد.

در این نامه که تحت عنوان «نظام در خطر اشاعه بیدادگری» منتشر شده و جمعی از اصلاح طلبان (ازجمله خاتمی، کروبی، موسوی و …) آن را خطاب به مراجع عظام تقلید امضا کرده‌اند، ضمن انتقاد به بازداشت عوامل فتنه ۸۸، آمده است: از شما مراجع عظام تقلید به عنوان مرجع و ملجأ ملت شریف ایران می خواهیم که پیامدهای زیان بار اتخاذ شیوه های قانون گریزانه را به دستگاه های ذی ربط خاطرنشان ساخته و آنان را نسبت به اشاعه «بیدادگری» در نظام جمهوری اسلامی برحذر دارید.

برای مشاهده متن کامل این نامه که هم اکنون نیز در سایت رسمی سید محمد خاتمی قابل مشاهده است، اینجا را کلیک کنید.

حالا باید از آقای نجفی پرسید که دقیقا امضا پای چه نامه ای را تکذیب کرده است؟

منبع: فارس