تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۰:۰۰
کد مطلب : 45269

نجف زاده:احیای زایند‌ه‌رود یک منفعت ملی

کامران نجف زاده گفت: یک خبرنگار ارزشی باید مدافع منافع ملی باشد و در این راه قلم بزند.

 کامران نجف زاده، روزنامه‌نگار و مجری خبری صدا و سیما در سفر یک روزه خود به اصفهان ، در تشریح هدف خود از سفر به اصفهان به فارس گفت: نخستین هدف من از سفر به اصفهان، شرکت در همایش رسانه، تربیت و زندگی بود که به همت سازمان تفریحی، فرهنگی شهرداری اصفهان و دیگر ارگان‌ها چون آموزش و پرورش و سازمان بسیج رسانه استان برگزار شده بود.

وی که به عنوان سفیر طلایی کودکان، سالمندان و بنیاد بیماران نادر نیز چند مدتی است انتخاب شده است، تصریح کرد: دو مین هدف من از سفر به اصفهان یک بازدید سرزده از مراکز بهزیستی، شیرخوارگان و مراکز نگهداری سالمندان و کودکان بی‌سرپرست اصفهان است.

*با توجه به ورود خبرنگار شهروندی، مسئولیت جامعه خبری سنگین شده

نجف زاده افزوده: به نظر می‌رسد در اصفهان، بهزیستی کارها و گام‌های خوبی آغاز کرده است و در کنار این ارگان، مردم خیر، هوشمند و همیشه آگاه اصفهان تمام تلاش خود را برای برداشتن قدم‌های موثر در راستای همکاری و همیاری به اداره بهزیستی به منظور رفع مشکلات و کمبودهای مراکز تحت مدیریت بهزیستی استان بردارند و این نشان از حس بالای هم نوع‌دوستی اصفهانی‌ها دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه از این بازدید‌های سرزده از مراکز یادشده، گزارشاتی تهیه و آماده می‌شود و به واسطه ارتباط با مسئولان عالی کشوری و دولتی همچون رئیس سازمان بهزیستی کشور، مطالب و درخواست‌های هم‌وطنان منتقل می‌شود و با حضور کارشناسان به بررسی نیمه پر و نیمه خالی لیوان در امور مراکز تحت مدیریت بهزیستی کشور پرداخته می‌شود.

این مجری فعال خبری صدا و سیما عنوان کرد: امروز با توجه به گسترده شدن وسایل ارتباط جمعی و ورود مباحثی جدیدی چون خبرنگار شهروندی و عکاس شهروندی که از این طریق هر شهروند می‌تواند خیلی راحت یک فیلم، عکس و یا حتی خبر تهیه‌کرده و مخابره کند و حتی وجود زیاد شبکه‌های اجتماعی و همه‌گیر شدن آن در جامعه، طبیعتاً کار خبری و خبرنگاری پیچیده و دشوار شده.

وی در ادامه توضیح داد: در این میان که هر شهروند روزانه با انبوهی از اطلاعات و اخبار مواجه می‌شود و یک روزنامه‌نگار و خبرنگار نیز بر همین منوال حتی بیشتر، تشخیص خبر صحیح از ناصحیح بسیار سخت‌تر و مشکل‌تر بوده و این یک بار مسئولیتی سنگین‌تری بر دوش جامعه خبرنگاران، ژورنالیست‌ها و اصحاب رسانه می‌گذارد.

*نجف زاده: من اصفهان بودم یک اولویت بیشتر نداشتم، قلم برای احیای زاینده‌رود

نجف زاده، مجری برنامه خبری صرفاً جهت اطلاع خبر ۲۰:۳۰ در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه چنانچه شما در صدا و سیما و اصحاب رسانه اصفهان حضور داشتید، چه سوژه‌ای برای شما اولویت داشت و در چه عرصه‌ای قلم می‌زدید، گفت: صرفاً جهت اطلاع عرض می‌کنم که مسئله آب و احیای زاینده‌رود بحث بسیار مهمی است.

وی اذعان کرد: البته نمی‌دانم که از کدام بُعد و زاویه می‌شود وارد بحث آب استان شد، ولی به خوبی می‌دانم که برای احیای زاینده‌رود و رفع مشکلات بغرنج خشکسالی و کمبود آب در اصفهان صرفاً یک راه حل وجود دارد و آن نگاه کردن به این موضوع از دریچه منافع ملی است.

این مجری فعال خبری صدا و سیما تاکید کرد: تا زمانی که یک نگاه کوتاه استانی داشته باشیم، موضوع زاینده‌رود حل نخواهد شد، چرا که مشکلات و معضلات و حواشی اطراف خشکی زاینده‌رود ملی است.

*خبرنگار باید وام‌دار منافع ملی باشد

وی ابراز کرد: بر این اساس و با توجه به حساسیت موضوع یادآورشده، من سعی می‌کردم با گزارشات و قلم خودم در راستای پیدا کردن یک راه حل مناسب و کارساز گام بردارم و آن را به گوش مسئولان تصمیم گیر برسانم.

نجف زاده در پایان بیان کرد: یک خبرنگار باید وام‌دار باشد، یک خبرنگار ارزشی باید وام‌دار منافع ملی و نظام باشد و در این ره قلم و قدم بزند.