تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸:۱۷
کد مطلب : 82836

نحوه واگذاری دائم نیروگاه بوشهر به ایران

کمالوندی و «اسپاسکی» در مذاکرات اخیر خود در تهران درباره نیروگاه‌های شماره ۲ و ۳ بوشهر، نحوه واگذاری دائم نیروگاه بوشهر به ایران و قراردادهای فنی و تجاری مشترک به گفت‌وگو و رایزنی پرداختند.

«نیکلای اسپاسکی» معاون شرکت روس اتم به همراه چند تن از مسئولان این شرکت، دوم اردیبهشت ماه برای مذاکره در خصوص همکاری‌های فیمابین ملاقاتی با بهروز کمالوندی سخنگو و معاون بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان داشتند.

این دیدار در ادامه مذاکراتی که اواخر سال گذشته در مسکو انجام و مقرر شد «اسپاسکی» آن را با سفر به ایران پیگیری کنند، صورت گرفته است.

در این نشست در خصوص نیروگاه‌های اتمی شماره ۲ و ۳ بوشهر که قرار است در فاصله دو سال در سایت نیروگاه اتمی بوشهر ساخته شود، گفت‌وگو شد.

همچنین موضوع قراردادهای فنی و تجاری بررسی و همکاران حوزه‌های مختلف سازمان انرژی اتمی دیدگاه‌های‌ خود را مطرح کردند.

نحوه واگذاری دائم نیروگاه اتمی بوشهر به متخصصان داخلی کشورمان از جمله موضوعات مهمی بود که مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

گفت‌وگو درباره مواضع روسیه در مذاکرات هسته‌ای از دیگر محورهای رایزنی با معاون شرکت روس اتم بود و از مواضع سازنده روسیه در مذاکره با ۱+۵ قدردانی شد.

همچنین هیأت روسی به ریاست «نیکلای اسپاسکی» بعد از ظهر روز چهارشنبه با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و پیرامون موضوعات مورد علاقه و همکاری‌های آتی به تبادل نظر پرداختند.

هیأت روسی سوم اردیبهشت ماه بازدیدی از منطقه هسته‌ای اصفهان انجام داد.

منبع: فارس