تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۹:۱۱
کد مطلب : 65105
محرمانه /

نخبگان فرهنگی-مذهبی آبادان با اجرای کنسرت در این شهر مخالف اند

عصر آبادان: نخبگان فرهنگی-مذهبی آبادان دو شب متوالی گرد هم جمع شدند تا در خصوص نحوه مواجهه با اجرای کنسرت تصمیم گیری کنند.

به گزارش عصر آبادان: نخبگان فرهنگی-مذهبی آبادان یکشنبه شب گذشته در مسجد طالقانی و به تعداد بیشتر امشب در حسینیه ثارالله گرد هم جمع شدند تا در خصوص نحوه مواجهه با اجرای کنسرت تصمیم گیری کنند.

این افراد که صدای اعتراض شان در حسینیه ثارالله بلند شده بود از سخنران برنامه یعنی حجت الاسلام نجیبی مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) خواستند تا موضوع را سریعا با فرماندار ویژه در میان بگذارد.

یکی از این افراد با لحنی تند که نشان می داد از تصمیمات اتخاذ شده در این باره عصبانی است خطاب به شهبازی که در جلسه حضور نداشت اظهار داشت: تعجب ما این است که چرا وقتی برنامه های مختلف جشن و سرور آن هم در سطح بالا برای مردم در نظر گرفته شده ، باز هم اصرار بر روی اجرای کنسرت وجود دارد؟

البته حجت الاسلام نجیبی از رایزنی با فرماندار شهبازی و قول مساعد وی مبنی بر لغو این برنامه سخن گفت و سعی کرد حاضرین را به آرامش دعوت کند اما در عین حال گفت:این شهر ، متعلق به شهداست و وجب به وجب آن به خون شهیدان متبرک شده است و نمی توان آن را با کیش و جاهای دیگر مقایسه کرد و نباید چنین برنامه هایی که شأن و وجاهت آبادان را زیر سوال می برذ در آن برگزار شود.

گفتنی است آنچه بیش از همیشه موجب نگرانی جوانان مومن آبادان شده این است که موافقان برپایی کنسرت دیگر بهانه ای به نام نشاط اجتماعی نمی توانند داشته باشند زیرا در این چند روز جشن های متنوع با حضور هنرمندان مطرح کشوری برگزار شده و می شوند که مورد استقبال شدید مردم قرار گرفته است.

مدیران موافق اجرای کنسرت احتمالاً دو هدف را در آبادان دنبال می کنند. اول اینکه قصد دارند از کنسرت به عنوان یک ابزار سیاسی برای بهره برداری های مدنی و اجتماعی در آبادان استفاده کنند. در ثانی درآمد هنگفت برپایی این برنامه را به جیب کسانی که سفارش شده اند ، سرازیر کنند.

به هر ترتیب هر انگیزه ای در پس اجرای کنسرت در آبادان وجود دارد ، اعتراض به اجرای این برنامه ساختارشکن از دوره های گذشته جدی تر شده است.

حال باید منتظر ماند و دید مدیران آبادان و خوزستان تا چه اندازه به خواست مردم این شهر مبنی بر “تعطیلی کنسرت” توجه خواهند کرد. آیا به مانند خرمشهر ، نگاه معنوی و انقلابی به آبادان نیز حفظ می شود یا سیاستی بر خلاف نظر مردم اعمال خواهد شد؟

 1. بی نشان می‌گه:

  توروخداجمع کن بساطتو.خندم میگیره اسم خودتون روگذاشتیدنخبه فرهنگی/یه عدده جیره خوراومدیدداریددفتررومیچاپیدبه اسم کارفکرکردیدخبریه ومردم نمیدونن/دیدیدکه دژضدکنسرتتون هم شکسته شدوازاین به بعدهم همینه/گوشزدکنم که آقایون بیسوادهیچی نفهم شماجای همه مردم تصمیم نگیریدتانفرت مردم نسبت به شمابیشترازاین نشه/ضمناشمادقیقاضدولایت فقیه هستیدچراکه جلوترازرهبری حرکت میکنید.

 2. ناشناس می‌گه:

  البته کار منطقی صورت گرفته است اما بواقع شاخص نخبه فرهنگی مذهبی بودن دوستان چیست ؟ تعداد زیادی از فعالین فرهنکی شهر بی خبر از انحام اینگونه برنامه ها بودند ایا صرف برگزاری مجالس سینه زنی و یا مداح بودن فهالیت فرهنگی محسوب میشود ؟

 3. من و شما می‌گه:

  نخبگان!!!!!!!!!!
  چرا کسی از من دعوت نکرد!!!!

 4. وحيد می‌گه:

  نخبگان!

 5. ناشناس می‌گه:

  هیچ دلیلی منطقی و قانونی برای لغو کنسرت وجود نداره