تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۳:۱۶
کد مطلب : 35485

نرخ روسپی‌گری وسط معرکه دلآوران و دلواپسان!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سرقت در حال افزایش است، فساد اخلاقی زیاد شده، سن روسپی‌گری پائین آمده و بنیان خانواده دچار آسیب شده، ناشی از همین مشکلات است. ما دل‌نگران سقوط اخلاقی جامعه هستیم.

کد خبر: ۳۶۸۵۰۳
تاریخ مخابره : ۱۳/۰۴/۱۳۹۳ – ۲۰:۱۰
به این مطلب امتیاز دهید

۳ ۱۷

به گزارش جام نیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه (۱۲ تیرماه) در همایش حزب مردمسالاری با عنوان “دل آرامی” در هتل المپیک تهران به سخنرانی پرداخت.

علی جنتی در پاسخ به منتقدان وضعیت فرهنگی کشور که “دلواپسان” و “دل نگرانان” نامیده می‌شوند، گفت: «ما هم نگرانیم، اما نگرانی ما با شما متفاوت است. ما نگرانی‌های عمیقتری داریم. نگران آینده کشور، وضع اقتصاد، میلیون‌ها جوان بیکار که نمی‌توانند ازدواج کنند و نمی‌توانند مسکن بخرند هستیم که همه اینها‌ أم الفساد است.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «سرقت در حال افزایش است، فساد اخلاقی زیاد شده، سن روسپی‌گری پائین آمده و بنیان خانواده دچار آسیب شده، ناشی از همین مشکلات است.»

وی افزوده است: «ما نگران سقوط اخلاقی جامعه هستیم که پس از سی و پنج سال به عنوان یک حکومت دینی تلاش کرده‌ایم ۵۰ شبکه تلویزیونی و ده‌ها روزنامه و نشریه داشته باشیم و بیش از هرکس دیگری از اخلاق دم می‌زنیم، اما جامعه ما دچار دروغ و جوسازی‌های بی‌جهت شده است واین‌ها مایه نگرانی است.»

این مقام دولتی افزوده است: «ما نگران فروپاشی خانواده هستیم. از هر سه خانواده تهرانی یکی به طلاق می‌انجامد. ۲۵ درصد ازدواج‌ها به طورکلی نهایتاً به طلاق می‌رسد و اسناد این‌ها درثبت احوال موجود است و ما باید نگران این‌ها باشیم.»

علی جنتی درادامه سخنان خود تاکید کرد که: «خلأ شور و نشاط در جامعه یکی از مشکلات اساسی ماست و عامه مردم دچار افسردگی هستند.»

گفتنی است جدال جریانات سیاسی بر سر موضوع فرهنگ در ماه های اخیر نقل محافل رسانه ای در داخل و خارج شده است.

از یک سو جریانی که “دلواپس” و “دل نگران” عنوان گرفته و دغدغه های فرهنگی آن ها به مسائلی چون ساپورت پوشی زنان و یا اعتقاد به برخورد سخت در حوزه های نرم -مانند عفاف و حجاب- خلاصه می شود.

دیگر سو جریانی که “دلاور” و یا “دل‌آرام” نامیده شده و پیوند عمیقی میان حوزه فرهنگ با اقتصاد و دیپلماسی قائل است و با هرگونه دخالت دولت و حاکمیت در حوزه فرهنگ مخالف بوده و عامه مردم را متولی امر فرهنگ دانسته و نگاهی لیبرالی به فرهنگ دارد. جریان یادشده حتی در مواردی توصیه های صریح شریعت را به بهانه تساهل و تسامح نادیده می انگارد.

اما در این میان، حضور عالی ترین مقام فرهنگی دولت تدبیر و امید که با شعاری فراجناحی و اعتدالی روی کار آمده است، در همایش حزب مردمسالاری و موضع گیری ایشان علیه جریان سیاسی دیگر، جای تأمل دارد.

فارغ از میزان صحت و سقم اطلاعات و آماری که جناب وزیر در یک همایش حزبی و در حضور رسانه ها ارائه کردند، این سؤال به وجود می آید که بر فرض درستی، آیا افشای اینگونه اطلاعات در حضور رسانه ها، گزک دست دشمن دادن نمی باشد؟

نمونه ای از سوءاستفاده رسانه های فارسی زبان بیگانه از جنجال “سیاسی” بر سر موضوع مظلوم “فرهنگ” و اظهارات اخیر مسؤولان را مشاهده می کنید:

جنتی

جنتی

جنتی